Grad wielkości pięści. Groźne nawałnice z gradem przechodziły nad Polską

grad wielkości pięści
Grad wielkości pięści | fot. Maria Kucharska / Polscy Łowcy Burz

Pogoda znów dała się we znaki mieszkańcom zachodniej części Polski. Przez ten region przeszła we wtorek wieczorem nawałnica. Towarzyszył im grad imponujących rozmiarów.

We wtorek wieczorem przez województwo lubuskie przeszła potężna nawałnica. W Gorzowie Wielkopolskim oprócz intensywnego deszczu padał również grad. Niektóre kule gradowe były wielkości jabłek lub pięści. Średnica niektórych sięgała 10 centymetrów. – „Takiego gradu nie notowaliśmy w Polsce co najmniej od 2011 r.” – komentują Polscy Łowcy Burz.

Takiej wielkości grad uszkadzał szyby, karoserie samochodowe i niszczył rośliny. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy do zalanych piwnic, szkół, sklepów i garaży.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.