Górnicy z kopalni LW Bogdanka domagają się 15-proc. podwyżki wynagrodzenia

Lubelskie Węgiel Bogdanka
Lubelskie Węgiel Bogdanka

Związkowcy LW Bogdanka domagają się wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia o 15-proc. do kwoty 10 tys. złotych. Górnicy dają czas zarządowi kopalni do 15 listopada na rozpoczęcie negocjacji płacowych.

Górnicy domagają się podwyżek

Związek Zawodowy Górników w Polsce LW „Bogdanka” skierowały do zarządu kopalni oczekiwania dotyczące oczekiwanych zmian. Chodzi m.in. o podniesienie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia o 15 procent do kwoty 10 100 złotych. Wzrost wynagrodzeń związkowcy tłumaczą m.in. potrzeba indeksacji o stopień rosnącej inflacji.

Ponadto związkowcy w piśmie do zarządu LW Bogdanka domagają się przejrzystych kryteriów premii produkcyjnej za 2021 rok, a także wzrostu odpisu na pracowniczy program emerytalny do 5,5 procenta, podniesienie wartości posiłku regeneracyjnego do wysokości 1% płacy minimalnej w Polsce, a także zwiększenia kwoty na dojazdy do 12 zł za dzień.

Związkowcy wnioskują o niezwłoczne rozpoczęcia negocjacji ze strony zarządu kopalni nie później niż do 15 listopada.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To niech zmienią pracę na lepszą skoro jest tak źle, większość górników się obija i śpi w godzinach pracy, 5 elektryków wymienia jedną żarówkę przez całą zmianę, nie wspominając o kneflu czy przesiewaczu… a kartek na jedzenie to sobie nie liczą do wypłaty ani 13-nastek i innych dodatków nie licząc tych co wynoszą sobie jeszcze przykładowe tarcze do cięcia, wiertła itp… tak na rabunku trochę noszenia jest ale jak jesteś już w LW to masz ludzi ze spółek do ganiania za ciebie…