Górnicy z Bogdanki otrzymają podwyżkę wynagrodzenia. Jest porozumienie płacowe

lw bogdanka kopalnia węgiel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LW Bogdanka

Związki zawodowe funkcjonujące w Lubelskim Węglu Bogdanka podpisały z zarządem porozumienie płacowe. Od stycznia stawki zaszeregowania zwiększą się o 10 proc., dzięki czemu średnie miesięczne wynagrodzenie w spółce wzrośnie do 9892 zł brutto.

Podwyżka wynagrodzenia w Bogdance

Od stycznia 2022 roku wzrosną w Bogdance stawki zaszeregowania o 10 proc. na każdej grupie. Natomiast dodatki do przepracowanych dniówek wzrosną od miesiąca lutego. Kwoty dodatków będą następujące: 25 złotych na dniówkę zjazdową, 15 złotych na dniówkę dla ZPMW i pracowników produkcyjnych na powierzchni, 10 zł na dniówkę dla pozostałych pracowników nieprodukcyjnych na powierzchni.

Poza tym ustalono dodatkową kwotę dla ścian, przodków, niebezpiecznych przebudów oraz remontów szybów, zbiorników retencyjnych i wszystkich innych pracowników spółki, przebywających w rejonie ścian i przodków powyżej 50 proc. dniówki – 15 złotych na dniówkę oraz 20 złotych na dniówkę dla przebywających pod obudową w ścianach strugowych.

Także od lutego wzrośnie kwota posiłku regeneracyjnego do 22 zł/rbdn. Warunki zmian, dotyczących gwarancji zatrudnienia to 2,5 roku i 12-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia jako odszkodowanie za rozwiązanie umowy nie z winy pracownika. Zasady naliczania nagrody jubileuszowej dla obecnych pracowników spółki pozostają bez zmian.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak zwykle górnicy złodzieje dostają pieniądze a każdy inny zawód je gówno z tekturą