Gołąb: Silnik pocisku rakietowego znalazł na polu

SILNIK OD POCISKU RAKIETOWEGO

Pracował w polu, znalazł niewybuch, mowa o rolniku z miejscowości Gołąb w powiecie puławskim. Mężczyzna znalazł silnik pocisku rakietowego.

 

W poniedziałek podczas prac polowych w miejscowości Gołąb wykopano niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej. Policyjny pirotechnik, który udał się na miejsce stwierdził, że wykopany został silnik od pocisku rakietowego Nebelwelfer z czasów II wojny światowej.

 

Jak ustalili policjanci w okolicy miejsca, gdzie został znaleziony silnik, w nocy z 12 na 13 września 1943 roku partyzanci z Batalionów Chłopskich wysadzili niemiecki pociąg amunicyjny. Zniszczono 2 lokomotywy i 56 wagonów towarowych wraz z ładunkiem – amunicją artyleryjską i bombami lotniczymi.

 

W wyniku eksplozji płonącego pociągu amunicja, która się w nim znajdowała została rozrzucona po całej okolicy. W przypadku wczorajszego znaleziska największe niebezpieczeństwo tkwi w tym, że wewnątrz możne znajdować się paliwo rakietowe, które jest toksyczne i niebezpieczne, a skutki jego wybuchu mogą być tragiczne.

 

Na miejsce zostali wezwani saperzy z 43 Patrolu Rozminowania z Dęblina, którzy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.