Godziny dla seniorów wracają do sklepów. Kiedy seniorzy zrobią zakupy?

biedronka zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Rząd przywraca funkcjonowanie specjalnych godzin dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach. Od kiedy i w jakich godzinach będą seniorzy mogli zrobić zakupy?

Godziny dla seniorów wracają do sklepów, drogerii i aptek

„Wprowadzamy godziny dla seniorów od 10:00 do 12:00 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach – poinformował premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej. Nowe przepisy będą obowiązywały od 15 października.

Godziny dla seniorów to dedykowany czas na zrobienie zakupów dla osób powyżej 65. roku życia w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach. W tym czasie inni klienci nie będą wpuszczani do obiektów handlowych i obsługiwani.

„Najważniejszy temat to to, jak ochronić naszych seniorów. Udział zgonów pacjentów zakażonych koronawirusem w przedziałach wiekowych mówi jednoznacznie – osoby powyżej 60-70 roku życia są najbardziej narażone” – mówił premier.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. WRACAMY DO KOMUNY JAK BYŁO PRZEDTEM TERAZ I TAK POMYŚCIE JAK BĘDĄ ŚWIĘTA W GRUDIU I ABARDZO DUŻO LUDZI W SKLEPACH I SUPERMAKETACH NIE ZAPANUJECIE NAD TYM TYLKO JAK ZWYKLE SCHOWACIE KLIJENTOM KOSZYKI I BEDZIECIE LICZYĆ ŻE PO 15 OSÓB NA SKLEP MA WCHODZIĆ A DŁUGIE KOLEJKI BĘDĄ OSÓB WEŻYKI KOMUNA ZATEM OTWARTA GŁUPKÓW ROBICIE Z LUDZI