Gmina Niemce: Radni zgodzili się na 100-procentową podwyżkę cen za wywóz śmieci

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Niemce | fot. Gmina Niemce

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Niemce, radni zgodzili się na 100-procentową podwyżkę cen za wywóz śmieci. Mieszkańcy są oburzeni stawkami, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

Głównym tematem obrad podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Niemce było ustalenie wysokości opłaty za odbiór odpadów na rok 2020. Na sesji przybyli również mieszkańcy, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec drastycznej podwyżki cen wywozu śmieci.

Po burzliwych dyskusjach radni ustalili stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny, w wysokości 30,00 zł miesięcznie od osoby oraz częściowe zwolnienie w wysokości 5,00 zł dla właścicieli nieruchomości, którzy zadeklarują kompostowanie bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Drożej niż w Warszawie

Od nowego roku rodziny w naszej gminie zapłacą więcej za śmieci niż mieszkańcy Warszawy. U nas 4-osobowa rodzina zapłaci 120 złotych miesięcznie, a w Warszawie mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mieli jedną stawkę: 94 zł zapłaci jedna osoba i np. czteroosobowa rodzina. W blokach i kamienicach opłata będzie zależna od metrażu. Singiel i rodzina na 60 m kw. zapłacą 72 zł miesięcznie” – komentuje jeden z mieszkańców gminy Niemce.

Na mocy unijnych przepisów od 2020 r. gminy będą miały obowiązek odzyskiwać z odpadów co najmniej 50 proc. surowców wtórnych. Na wzrost kosztów gospodarowania odpadami w gminach wpływają też m.in. rosnące ceny energii, wody, transportu i paliw.8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zanim wprowadzono obowiązkowe opłaty komunalne mieliśmy podpisaną umowę z firmą z Leonowa (?), płaciliśmy 34zł miesięcznie za wywóz śmieci co 2 tygodnie. Za 4-osobową rodzinę. Kiedy w 2015 wyjeżdżałem w świat płaciliśmy 38zł za 3-osobową rodzinę. A teraz będzie 120. Najs.

  2. Tak głosowaliście w wyborach tak macie to co chcieliście trzeba bylo urbasia odsunać od władzy

  3. Raczej zmiana ustawy – wywóz zmieszanych i bio z posesji jednorodzinnych co najmniej 2 razy w miesiącu Ale przede wszystkim zbyt mała ilość instalacji do zagospodarowania odpadów. Jak zwykle w naszym kraju najpierw przepisy i kary zamiast odpowiednia infrastruktura. Chiny zamknęły import tworzyw sztucznych a teraz papieru i tektury no i Polska leży. Niestety w swoich odpadach. Następny rok będzie gorszy bo śmieci nie będzie gdzie wywozić.

  4. No, i mamy swoją zasraną zmianę. Prąd, paliwa, podatki, śmieci. Ciekawe co będzie następne. A moherland dalej pieje z zachwytu…