Na Błoniach pod Zamkiem powstało festiwalowe miasteczko. Do niedzieli potrwa tu festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Przygotujcie się na cztery dni pełne niezapomnianych muzycznych wrażeń, inspirujących spotkań, ambitnych pokazów filmowych, warsztatów oraz wyjątkowych wystaw.
Startuje festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2024
Na Wschód Kultury – Inne Brzmienia organizatorzy zapraszają w dniach 27–30 czerwca na Błonia pod Zamkiem, gdzie będą odbywać się koncerty i na Stare Miasto, gdzie czeka spora dawka inspirujących spotkań, wystawy oraz warsztaty.
Wszystkie wydarzenia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, w tym koncerty, są darmowe. Jedynie na wybrane punkty programu, np. na warsztaty dla dzieci, mogą obowiązywać zapisy. Szczegóły dotyczące zapisów są dostępne na stronie wydarzenia www.innebrzmienia.eu.
Przez cały czas trwania wydarzenia organizatorzy zapraszają do Klubu Festiwalowego na Błoniach pod Zamkiem. Tam na leżakach i paleciakach można pochillować, kupić gadżety festiwalowe, wziąć udział w Targach Małych Wydawców, podejrzeć próby muzyków występujących wieczorem, zjeść coś dobrego w strefie Food Truck lub napić się piwa.
Program festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia
Artystami, którzy zaprezentują się podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia są: wirtuoz fortepianu Lubomyr Melnyk, założyciel labelu On-U Sound Adrian Sherwood, psychodeliczno-dubowa supergrupa African Head Charge oraz połączone siły włoskich i japońskich legend awangardowego jazzu, czyli projekt RuinsZu.
W Lublinie zobaczymy także nowojorskiego kompozytora i maestro gitary, jakim jest Yonatan Gat, żywiołowych Meksykanów z grupy Sonido Gallo Negro, zjawiskową Halinę Rice i jej taneczny live act oraz mroczny rockowy występ Kanadyjczyka Alexa Henry’ego Fostera.
W line-upie festiwalu znajduje się także belgijski kobiecy kolektyw Ladr Ache, Kety Fusco, czyli włoska mistrzyni elektrycznej harfy, rockowi Gruzini z Bedford Falls, badfocus – czeski specjalista od muzyki klubowej – a także artyści z Ukrainy – SI Process oraz DZ’OB.
Tegoroczna reprezentacja polskiej sceny muzycznej podczas Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia to oktet Marka Pospieszalskiego w specjalnym projekcie z gościniami – Anną Pašić oraz Tamarą Kurkiewicz. Elektroniczno-przebojowe Coals, jazzowo-taneczne Tropical Soldiers in Paradise, a także mocniejsze uderzenie reprezentowane przez Ugory, Ciśnienie i Mùlk.
Na wszystkich miłośników ambitnego kina czeka Move East Movie. W tym roku podczas Festiwalu będzie można obejrzeć takie tytuły jak: „Mustache Funk”, reż. Oleksandr Kovsh, „Kamień. Papier. Granat.” i „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”, reż. Iryna Tsilyk oraz „Pamfir”, reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk.
W ramach modułu literackiego festiwalu odbędzie się dziewięć premier wydawniczych, m.in. przekłady poezji i prozy współczesnych autorów i autorek z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Estonii, w tym wydania książkowe projektu Literary Eastern Express (LEE), który stanowi dopełnienie i rozwinięcie działań serii Wschodni Express. Wśród nowości wydawniczych znajdują się gatunki takie jak komiksy, esej historyczny czy literatura dziecięca. Premierom towarzyszyć będą dyskusje związane zarówno z tematyką samych książek, jak i kontekstem społeczno-kulturowym, w jakim powstawały.
Na najmłodszych również czekają liczne atrakcje. Dzieci wyruszą w literacko-dźwiękową podróż po świecie legend i historycznych ciekawostek, zanurzą się w tajemnicze i klimatyczne „Duszne historie” Dominiki Czerniak-Chojnackiej, a także odkryją moc „strasznych dźwięków” podczas wyjątkowych warsztatów perkusyjnych.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej festiwalu.
zdajecie sobie sprawe jak to działa na starsze osoby i zwierzęta jak tak można do 5 6 nad ranem grać wy rozumu nie macie bo kase wielką dostaliscie codziennie sie kłade spać jak wy skończycir grać można spać i oddychać hańba na co idą podatki moje