Gęsta mgła uciążliwa dla kierowców. Trudne warunki na drogach regionu

gęsta mgła
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że duże zamglenie w naszym regionie utrzyma się do poniedziałkowego poranku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla całego województwa lubelskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od niedzieli od godz. 14.30 do poniedziałku do godz. 8.30.

Lokalnie występują i prognozuje się dalsze występowanie gęstych mgieł w zasięgu, których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m” – prognozuje Mariusz Cebula z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zła jakość powietrza w Lublinie

Od rana w Lublinie gęsta mgła, a stacje pomiarowe notują podwyższone stany zanieczyszczenia powietrza. Z danych prezentowanych na stronie Airly możemy wyczytać, że zanieczyszczenie powietrza w Lublinie PM10 wynosi 152 µg/m3, zaś pyłu PM2.5 123 µg/m3 (stan na godz. 19.20). Przypomnijmy, że dopuszczalna norma wynosi dla PM10 50 µg/m3 i PM2.5 25µg/m3.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.