Gdzie wziąć kredyt gotówkowy w Lublinie? Jak się do tego przygotować?

umowa na kredyt

Pobieranie świadczeń pieniężnych jest już procedurą na porządku dziennym. Bardzo często chcemy wymienić samochód na nowy, zrobić remont czy decydujemy się na powiększenie rodziny. Każdy z tych przykładów wymaga od nas zaangażowania finansowego – dla jednych w mniejszym, dla innych w większym stopniu. Placówki bankowe wychodzą nam naprzeciw i oferują różnego rodzaju pożyczki gotówkowe. Jak jednak przygotować się do zaciągnięcia kredytu w Lublinie? Podpowiadamy.

Jakie są warunki otrzymania kredytu gotówkowego w Lublinie?

W Lublinie możemy znaleźć wiele banków komercyjnych, które specjalizują się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Część świadczeń dostępna jest również w całości przez Internet, bez wychodzenia z domu. W pozostałych przypadkach konieczna będzie wizyta w oddziale banku lub w placówce na terenie Lublina. Oferty skierowane są zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą. Warto jednak pamiętać, że wszystkie zapisy w umowie kredytowej powinny być zgodne z przepisami ustawy prawo bankowe, która reguluje najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Warunkiem do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest kilka aspektów. Przede wszystkim musimy mieć ukończone 18 lat i posiadać zdolności do czynności prawnych. Dodatkowo potrzebne jest zameldowanie oraz zamieszkanie w Polsce, na przykład w Lublinie. Nie można również zapominać o posiadaniu stałych dochodów i zaświadczenia z miejsca pracy o formie zawartej umowy. Pomocna będzie również pozytywna historia kredytowa w BIK. Jeżeli spełniamy wszystkie te warunki, musimy już tylko wypełnić wniosek o wybrane przez nas świadczenie i dostarczyć wymagane dokumenty.

O czym należy pamiętać, zaciągając kredyt w Lublinie?

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny cel. Do otrzymania pieniędzy będziemy potrzebowali dowodu osobistego oraz potwierdzenia naszego dochodu. W zależności od przedstawionej nam oferty, może to być zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach lub zwykły wyciąg z rachunku bankowego, na którym będą widnieć ostatnie 3 miesiące i kwoty wypłat, które wpływają na nasze konto. Kredyt mogą również utrzymać emeryci oraz renciści. Osoby, które nie mają szansy na uzyskanie kredytu bankowego, mogą jednak skorzystać z alternatywnych ofert w instytucji pozabankowych.

Do otrzymania kredytu w Lublinie wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa. Wnioskując o świadczenie powinniśmy mieć miesięczne przychody na wysokości około 1500-2000 zł oraz terminowo spłacać pozostałe zobowiązania. W przeciwnym wypadku możemy spotkać się z odmową udzielenia nam świadczenia. Wówczas jedyną alternatywą pozostają pożyczki w firmach, które nie weryfikują BIK, KRD czy ERIF. Wniosek w Lublinie na dowolne świadczenie można składać poprzez strony internetowe banków lub bezpośrednio w oddziałach wybranych placówek.

Dostępne kredyty można też sprawdzić online na Bankierze, gdzie oferowane świadczenia przedstawiane są w formie porównywarek różnych banków. Jest to świetna alternatywa dla oddzielnego sprawdzania ofert każdego banku po kolei. Możemy w zaciszu własnego domu wpisać wszystkie interesujące nas dane, takie jak wysokość pożyczki, ilość rat oraz czas, w jakim chcemy spłacić dane świadczenie. Następnie wyszukiwarka filtruje nam konkretne placówki i pokazuje wszelkie konieczne informacje. Bardzo często zdarza się również, że jest opcja bezpośredniego kontaktu z konsultantem, który odpowie na nasze wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Lublinie?

Trudno jest jednoznacznie wskazać, jakim zarobkiem musimy się legitymować, aby uzyskać kredyt gotówkowy. Znaczenie ma głównie to, ile chcemy pożyczyć oraz na jaki okres. Dla każdej placówki istotne będzie również to, abyśmy otrzymywali stałe dochody z udokumentowanego źródła. Ich wysokość oceniana jest indywidualnie w każdym z przypadków, jednak znaczenie będzie miało także to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu, a także fakt, czy mamy jeszcze inne zobowiązania finansowe.

Warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej będzie zatem kwota naszego miesięcznego budżetu. Do niej będzie dostosowana wysokość rat oraz czas spłaty. Wysokość dochodów w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to bowiem rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie powinna przekraczać od 50% do 65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku tych klientów, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w dostosowywaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość regulacji wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego klienta. Bankier SMART umożliwia sprawdzenie wszelkich wspomnianych informacji.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Lublinie?

Pieniądze uzyskane w drodze zaciągnięcia kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Dla jednych będzie to remont mieszkania, dla innych zakup sprzętu AGD czy RTV lub inne bieżące potrzeby. Sporo osób finansuje w ten sposób zakup lub remont samochodu. To sprawdzone rozwiązanie dla osób z Lublina oraz okolic, które szukają dodatkowego finansowania. Musimy jednak pamiętać, że kredyty bankowe oferuję najniższe oprocentowania, dzięki czemu co miesiąc możemy spłacać niską ratę. Szukając najtańszego kredytu, dobrze sprawdzajmy przede wszystkim RRSO, czyli rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Jest to również świetna alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia można znaleźć na różnych platformach internetowych. Dzięki takiego typu świadczeniach możemy pozwolić sobie na spełnianie swoich marzeń. Mieszkańcy Lublina bardzo chętnie sięgają po kredyty gotówkowe przy okazji różnych wydarzeń, takich jak śluby, komunie czy chrzciny. Dzięki temu możemy bez obaw podarować swoim bliskim ich wymarzony prezent.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.