Gdzie powstaną kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych? [LISTA]

Ładowarki do samochodów elektrycznych sfinansowane przez PGE
Ładowarki do samochodów elektrycznych sfinansowane przez PGE | fot. Grupa PGE

Trwają pracy przy budowie kolejnych miejskich stacji do ładowania samochodów elektrycznych na terenie Lublina. To efekt współpracy miasta z przedstawicielami PGE Nowa Energia.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca PGE Nowa Energia oddała do użytku pierwsze trzy ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych, które mieszczą się na terenach należących do miejskiej spółki MOSiR. Ładowarki mieszczą się przy: Al. Zygmuntowskie 4 (Aqua Lublin), ul. Kazimierza Wielkiego 8 (Globus) i ul. Łabędzia 2a (CSR Łabędzia).

Ładowarki to efekt współpracy Urzędu Miasta Lublin z przedstawicielami PGE Nowa Energia. Po stronie spółki jest m.in. przeprowadzenie budowy stacji ładowania oraz finansowanie inwestycji. Miasto realizuje zadania związane z wyborem lokalizacji oraz sprawami dzierżawy tych terenów.

Łącznie w Lublinie ma powstać 12 stacji do ładowania aut elektrycznych. Chodzi o pięć ładowarek dużej mocy oraz siedem normalnej mocy ładowania. Każda stacja PGE Nowa Energia o dużej mocy ładowania składa się z jednego punktu ładowania o dużej mocy oraz jednego punktu o normalnej mocy ładowania, stacja o normalnej mocy składa się z dwóch punktów ładowania normalnej mocy.

Kolejne stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych powstają przy ul. Spokojnej, ul. dr Kazimierza Jaczewskiego, ul. Konrada Wallenroda i placu Wolności. W chwili obecnej prace przy stacjach są na etapie wykonywania przyłączy, a planowany termin ich realizacji to II kwartał 2020 r.

Urzędnicy wybrali również lokalizacje pod kolejne dwie stacje szybkiego ładowania tj.: przy ul. Idziego Radziszewskiego oraz ul. Juranda. Termin ich realizacji przewidziano na III/IV kwartał 2020 r.

W Lublinie elektryczne auta można również naładować na terenie centrów handlowych: IKEA/Skende Shopping, Atrium Felicity oraz Vivo!/Tarasy Zamkowe.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.