Gdzie jest burza? Sprawdź, gdzie mogą wystąpić burze w piątek 11 czerwca

chmury niebo burza ciemne lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Gdzie jest burza? Radar burz online na żywo. Synoptycy ostrzegają przed wystąpieniem burz z gradem w piątek 11 czerwca na terenie województwa lubelskiego. Możesz zobaczyć przemieszczanie się burz dzięki mapie burzowej.

W piątek 11 czerwca rozwój lokalnych burz ponownie możliwy będzie głównie na wschodzie i południu kraju. Będą to głównie pojedyncze i lokalne burze, którym mogą towarzyszyć krótkotrwałe ulewy do około 20 mm. Punktowo możliwe będą porywy wiatru do 70 km/h i niewielki grad. Rozwoju burz należy spodziewać się głównie po południu.

Gdzie jest burza dzisiaj (piątek, 11.06) w województwie lubelskim?

W piątek (11.06) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze, na wschodzie zaznaczy się skraj rozległego niżu znad wschodniej Europy. W środkowej troposferze nad północno-wschodnią Polską znajdzie się ośrodek niżowy, tym samym zaznaczy się obecność chłodniejszego powietrza. Pozwoli to na wystąpienie miejscami dość stromego gradientu temperatury pomiędzy dolną i środkową troposferą i doprowadzi do rozwoju słabej chwiejności (ML CAPE po południu do około 750 J/kg).

Przepływ powietrza będzie na ogół słaby, choć im dalej na zachód, tym prędkość wiatru będzie się zwiększać. W takich warunkach należy spodziewać się lokalnie rozwoju pojedynczych burz oraz słabo zorganizowanych burz wielokomórkowych, głównie ponownie na wschodzie i miejscami południu kraju.

Niewielka prędkość przemieszczania się komórek burzowych przy dość sporej wilgotności umożliwią wystąpienie krótkotrwałych ulew o natężeniu do około 10 mm/10 min. Całkowita wysokość opadów deszczu sięgać może około 20 mm. Zagrożenie porywami wiatru będzie ograniczone – punktowo możliwe będą porywy do 70 km/h i drobny grad. Rozwoju burz należy się spodziewać od godzin okołopołudniowych.

Gdzie jest burza? Radar burz na żywo – MAPA

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.