GDDKiA wybrała wykonawcę ok. 16 km odcinka drogi ekspresowej z Kocka do Lubartowa

S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej
S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał wykonawcę budowy drogi ekspresowej S19 z Kocka do Lubartowa. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Strabag.

Strabag zbuduję S19 z Kocka do Lubartowa

W przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Kock – Lubartów wpłynęło dziewięć ofert. Za najkorzystniejszą uznana została oferta firmy Strabag, która opiewa na 393,2 mln złotych. GDDKiA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 439,5 mln złotych.

Odcinek o długości ok. 15,8 km, między końcem obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej a węzłem Lubartów Północ, przebiegać będzie w ok. 70 proc. nowym śladem, głównie terenami rolnymi. Na początkowym fragmencie (ok. 3 km) pobiegnie istniejącym korytarzem drogi krajowej nr 19.

Na wysokości jeziora Kunów powstanie węzeł Firlej. Następnie trasa od wschodniej strony ominie miasto i jezioro Firlej, a także okoliczne lasy. Na pozostałym obszarze droga pobiegnie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19. Przed Lubartowem zaplanowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych – MOP Mieczysławka oraz MOP Wola Lisowska.

W ramach zadania powstaną także m.in. drogi obsługujące przyległe tereny, wiadukty, kładki, przejścia dla małych, średnich oraz dużych zwierząt, ekrany akustyczne oraz ogrodzenie drogi. Budowa drogi planowana jest w latach 2023-2025.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.