GDDKiA szuka dzierżawców MOP-ów przy S19. Kto zbuduje stacje benzynowe i restauracje?

MOP Janów Lubelski Wschód, kat. III i MOP Janów Lubelski Zachód, kat. II
MOP Janów Lubelski Wschód, kat. III i MOP Janów Lubelski Zachód, kat. II | fot. GDDKiA

GDDKiA szuka firm, które zbudują stacje benzynowe i restauracje w dwóch miejscach przy nowej drodze S19 łączącej Lublin z Rzeszowem. Termin składania ofert mija 17 września.

GDDKiA ogłosiła przetarg na dzierżawę MOP-ów przy S19

Przetarg dotyczy dzierżawy MOP Janów Lubelski Wschód (kategoria III) i MOP Janów Lubelski Zachód (kat. II) przy S19 w województwie lubelskim. Obowiązkiem dzierżawcy będzie zagospodarowanie terenu Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) do przewidzianych kategorii oraz jego utrzymania.

Dzierżawca MOP-ów będzie musiał wybudować na nim stacje paliw i restauracje. Następnie w zamian za stałą opłatę (czynsz podstawowy) i czynsz od przychodu będzie przez 20 lat od daty odbioru nieruchomości prowadził swoją działalność.

Na wykonanie stacji paliw przewidziano 18 miesięcy, a na restaurację 24 miesiące od daty podpisania umowy dzierżawy. Na terenie MOP Janów Lubelski Wschód przewidziano także teren pod budowę hotelu. Obecnie MOP-y na obwodnicy Janowa Lubelskiego są I kategorii.

MOP Janów Lubelski Wschód, kat. III i MOP Janów Lubelski Zachód, kat. II
MOP Janów Lubelski Wschód, kat. III i MOP Janów Lubelski Zachód, kat. II | fot. Open Street Map

Jeszcze w tym roku GDDKiA ma ogłosić przetarg na wyłonienie dzierżawców dla MOP Obroki (II i III kategorii).

MOP Obroki w ciągu S19
MOP Obroki w ciągu S19 | fot. Open Street Map

MOP-y, które są przy polskich drogach ekspresowych, dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza to miejsca o funkcji wypoczynkowej, gdzie znajdują się tylko m.in. parkingi i sanitariaty. MOP-y kategorii II dodatkowo mają stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe czy punkty informacji turystycznej. Natomiast MOP-y kategorii III mają również obiekty noclegowe.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.