Galerie handlowe zamknięte. Właściciele sklepów wyszli handlować na parking

Przedsiębiorcy zmuszeni prowadzić handel przed budynkiem galerii handlowej w Zamościu
Przedsiębiorcy zmuszeni prowadzić handel przed budynkiem galerii handlowej w Zamościu | nadesłane

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami do 9 kwietnia sklepy w galeriach i centrach handlowych muszą pozostać zamknięte. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obostrzenia zostaną przedłużone o kolejne 7 lub 14 dni.

Obecne obostrzenia przewidują, że w centrach i galeriach handlowych mogą działać jedynie wybrane przedsiębiorstwa. Na liście wyjątków są m.in. sklepy spożywcze, apteki, drogerie czy saloniki prasowe.

Sklepy o powierzchni do 2 tys. metrów kw., mogą jednak działać, gdy nie znajdują się w galeriach. Ich właściciele nie muszą także zamykać biznesu, jeśli wejścia do poszczególnych lokali nie prowadzą ze wspólnego holu, lecz z zewnątrz budynku.

Przedsiębiorcy bez pomocy od rządu

Na pomysł, jak w takich warunkach prowadzić swój biznes, wpadli przedsiębiorcy działający w galerii handlowej Revia Park w Zamościu. Są właścicielami różnych sklepów odzieżowych, niemogących funkcjonować ze względu na rządowe restrykcje.

Przedsiębiorcy zostali zmuszeni do zamknięcia sklepów do 9 kwietnia ze względu na obowiązujące obostrzenia w Polsce.

Najemcy z galerii handlowej Revia Park pozbawieni rządowej pomocy i chcący sprostać trudnym czasom pandemii, wyszli naprzeciw oczekiwań klientów i aby zapewnić im bezpieczeństwo, przenieśli swój handel na świeże powietrze.

Przedsiębiorcy, rozstawiając namioty i stoiska, chcą uratować swoje firmy i miejsca pracy.

„Galeria pod chmurką – tak ją nazywamy my najemcy galerii Revia Park. Większość z nas prowadzi małe rodzinne firmy i od kilku miesięcy jesteśmy pozbawieni rządowej pomocy. Sytuacja zmusiła nas, żeby wyjść na parking” – mówi Ania Cisek, właścicielka sklepu Ioks_fashion w Revia Parku.

„Na zewnątrz są przeniesione 4 stoiska z ubraniami, większość z nas oferuje ubrania lub buty wyprodukowane w Polsce dobrej jakości. Mamy stoisko z butami, trzy z ubraniami i dodatkami modowymi. Jesteśmy otwarci od 10 do 17” – zachęca Ania Cisek.

Obecne koronawirusowe obostrzenia, dotyczące m.in. centrów i galerii handlowych, będą obowiązywać co najmniej do 9 kwietnia. Informacje o tym, jak ma funkcjonować gospodarka i życie społeczne po tym dniu, rząd zamierza przedstawić w środę lub czwartek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.