Wystawa „100 lat w Labiryncie” to nie tylko spojrzenie wstecz na dorobek artystyczny ostatnich 50 lat, ale także śmiałe otwarcie na przyszłość. Prezentowane prace młodych twórców i twórczyń tworzą przestrzeń dialogu między tradycją a nowoczesnością, emocjami a technologią.
Refleksja nad współczesną sztuką i przyszłością
Od 17 stycznia 2025 roku w Galerii Labirynt w Lublinie można zobaczyć nową odsłonę wystawy „100 lat w Labiryncie – otwarta przestrzeń”. Wernisaż, który odbędzie się o godz. 19:00, tego samego dnia. Organizatorzy zapowiadają bogactwo różnorodnych mediów i form wyrazu, od sztuk wizualnych po instalacje, nowe technologie i performansy.

Cel wystawy „100 Lat w Labiryncie”
Wystawa jest próbą zrozumienia, w jaki sposób młode osoby artystyczne łączą pozornie przeciwstawne wątki, szukając nowych ścieżek twórczości. Ich prace otwierają dialog między tradycją a nowoczesnością, lokalnością a globalizmem, emocjonalnością a technologią. Dążenie do badania tych relacji nie jest tylko teoretycznym ćwiczeniem, lecz konkretnym, praktycznym krokiem ku kreowaniu nowego, młodego pokolenia artystycznego, które nie boi się przekraczać granic i redefiniować kanonów sztuki. Kuratorską powinnością w przypadku tej ekspozycji nie jest szukanie stycznej narracji, a odczytanie z jakimi nastrojami mamy do czynienia.
Najważniejsze informacje:
- Kiedy: 17.01.2025 (piątek), godz. 19.00
- Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
- Język: wydarzenie w języku polskim. Tłumaczenie na PJM; tłumaczy Ewelina Lachowska. Tłumaczenie na język ukraiński; tłumaczy Volodymyr Dyshlevuk. Tłumaczenie na język angielski; tłumaczy Hubert Bania.
- Wystawa czynna do: 2.03.2025 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
- Wstęp: 8 zł bilet normalny, 4 zł bilet ulgowy (na wernisaż wstęp wolny)
- Osoby artystyczne: Sebastian Bal, Marta Bogdańska, Aleksandra Nenko, Karolina Burzak, Samuel Kłoda, Kacper Kucharczyk, Suzette Lautreamont, Nicole Lipińska, Michał Myszkowski, Marianna Marszałkowska, Bartosz Korszun, Marcin Derda, Dawid Konopka
- Zespół kuratorski: Waldemar Tatarczuk, Mateusz Wszelaki

Kuratorzy podkreślają, że wystawa to nie tylko analiza przeszłości, ale przede wszystkim eksploracja tego, jak sztuka może odpowiedzieć na wyzwania współczesności. Labirynt, jako instytucja, konsekwentnie wspiera młodych artystów w przekraczaniu granic i redefiniowaniu kanonów sztuki.
Jak postrzegasz współczesną sztukę – bardziej jako kontynuację tradycji, czy wyraz buntu wobec niej? Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij artykuł, by zachęcić innych do dyskusji.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię