G A M E O V E R

game over

Koniec miejsca i historii, łatwiej wyburzyć, niż remontować, lepszy wolny plac w centrum miasta niż wymagający nakładów finansowych historyczny budynek.

Instalacja „Game Over” stworzona została z cegieł wydobytych z gruzowiska Łaźni/Pralni/Farbiarni Łabędzkich w Lublinie, ul. Farbiarska 4. Obiekt wyburzony został w grudniu 2013 roku decyzją nadzoru budowlanego. Instalacja „Game Over” to pomnik końca pewnego miejsca. Mickiewicz pisał o romantyczności ruiny – stanie, w którym to, co stworzone ręką człowieka, wraca do natury. Bardziej niż romantyczność dojmujące jest zaniedbanie i odczucie nawarstwienia niechęci wobec zachowania miejsca w pierwotnym kształcie historycznym.

Kilka pokoleń lublinian korzystało z usług świadczonych w tym miejscu. Użytkowanie tego budynku zakończono w 1994 roku. Upadek dokonał się w ciągu niespełna 30 lat. Instalacja „Game over” na gruzach Farbiarni/Pralni/Łaźni Łabędzkich to praca site sepcific – dla miejsca i mieszkańców okolicy, którzy żywo interesowali się pracami na gruzowisku. „Game over” ironicznie wpisuje się w kontekst przygotowań do 700-lecia miasta Lublina.

gameover 5

materiały prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.