Futbol amerykański: Lublin szczęśliwy dla Polaków. Pewna wygrana z Holandią

IMG 20161008 150919 e1475954786441

Reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim pokonała na Arenie Lublin, w meczu towarzyskim reprezentację Holandii 42:14. Było to ich pierwsze zwycięstwo w 2016 roku.

Mecz w ataku rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 7:0. Na pięć minut przed końcem pierwszej kwarty Polacy odrobili straty, doprowadzając do remisu. Dwie minuty później gospodarze zdobyli kolejne trzy punkty i tak 10:7 zakończyła się pierwszą część meczu.

Początek drugiej kwarty ponownie sprzyjał gościom, którzy szybko nadrobili straty i odzyskali prowadzenie z wynikiem 10:14. Biało-czerwoni znowu prezentowali zróżnicowany atak, którzy do przerwy prowadzili 21:14

Trzecia kwarta była podporządkowana gospodarzom, którzy zakończyli ją z wynikiem 28:14.

W ostatniej części Polacy nie tylko utrzymali przewagę, ale jeszcze zdobyli kolejne 14 punktów.

Mecz zakończył się triumfem Polaków. Było to pierwsze zwycięstwo dla Biało-czerwonych w tym sezonie. Dla Polaków był to czwarty i zarazem ostatni mecz w tym roku.

– Porażka boli, ale to budujące widzieć jak znakomicie rozwinęła się drużyna narodowa Polaków przez te trzy lata, które dzielą nasz ostatni mecz z Biało-czerwonymi. – powiedział Rey Agaoglu, trener główny Reprezentacji Holandii.

Polska – Holandia 42:14 (10:7, 11:7, 7:0, 14:0)