Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 7 kg narkotyków i 7000 paczek bezakcyzowych papierosów

Zabezpieczone narkotyki
Fot. KMP Chełm

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 7 kg mefedronu, marihuany i amfetaminy. Dodatkowo w samochodzie znaleźli 7000 paczek bezakcyzowych papierosów. Wczoraj dwaj 29-latkowie zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Przeszukanie posesji w gminie Chełm

W środę chełmscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali teren jednej z posesji w gminie Chełm. W wyniku działań znaleźli i zabezpieczyli blisko 7 kilogramów mefedronu, 400 gramów marihuany oraz 50 tabletek z amfetaminą.

Zabezpieczone narkotyki
Fot. KMP Chełm

Dodatkowo, w zaparkowanym samochodzie osobowym przechowywane były papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 7 tysięcy bezakcyzowych paczek i krajankę tytoniową.

Zabezpieczone papierosy
Fot. KMP Chełm

W związku z tą sprawą mundurowi zatrzymali dwóch 29-latków i 33-letnią kobietę. Obaj mężczyźni byli już notowani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz za przestępstwa narkotykowe.

Doprowadzeni do prokuratury usłyszeli zarzuty

Policjant prowadzi zatrzymanego z kajdankami na rękach
Fot. KMP Chełm

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wczoraj trafili do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec dwóch 29-latków.

Policjanci prowadzą zatrzymanego z kajdankami na rękach
Fot. KMP Chełm

Z kolei 33-latka została objęta dozorem policyjnym, ma zakaz opuszczania kraju oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 20 000 zł. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności — informuje komisarz Ewa Czyż

Funkcjonariusz policji prowadzi zatrzymaną z kajdankami na rękach
Fot. KMP Chełm

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.