Festiwal Flaków w Piaskach już w ten weekend [PROGRAM]

flaczki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca w Piaskach odbędzie się XI Festiwal Flaków. Jak co roku wybierane będą najlepsze flaki Lubelszczyzny. Gwiazdą wieczoru będzie Sylwia Grzeszczak.

Flaki to jedno z najbardziej znanych dań kuchni polskiej. To forma mięsnej zupy, której głównym składnikiem są oczyszczone i pokrojone w paski fragmenty żołądka wołowego. Jedną z odmian flaków są „flaki piaseckie”, które pochodzą z Piask, koło Lublina.

Od 2008 roku w ostatnią niedzielę czerwca w Piaskach organizowany jest „Festiwal Flaków”, podczas którego odbywają się liczne degustacje potrawy oraz konkurs na „Najlepsze Flaki Lubelszczyzny”. Co roku na imprezę przybywa kilka tysięcy osób chcących spróbować piaseckich flaków.

W tym roku również nie zabraknie koncertów, pokazów kulinarnych oraz konkursów. Będzie można zobaczyć pokazy kulinarne w wykonaniu Dominiki Wójcik, zwyciężczyni 3. edycji MasterChefa. Tradycyjnie podczas wydarzenia wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu na „Najlepsze Flaki Lubelszczyzny” i „Zapomniane smaki dawnej kuchni”.

W części muzycznej imprezy zaprezentują się kapele ludowe, orkiestra dęta i grupy taneczne. O godz. 21.00 na scenie wystąpi gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak. Tuż po niej o godz. 22.15 wystąpi zespół disco polo DEJW. Od godz. 23.30 zaplanowano dyskotekę plenerową z zespołem Artist.

Wydarzenie jak co roku odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej w Piaskach.

Festiwal Flaków w Piaskach
XI Festiwal Flaków w Piaskach | fot. organizator

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.