Ferie zimowe 2020 w województwie lubelskim. Sprawdź, kiedy będzie wolne

winter 260817 1280
Ferie zimowe w województwie lubelskim | fot. pixabay

Kiedy rozpoczynają się ferie 2020 w województwie lubelskim? To pytanie, które zadają sobie zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Sprawdź terminy ferii zimowych i zapisz w kalendarzu!

Terminy ferii zimowych roku szkolnego 2019/2020 poznaliśmy już w czerwcu 2018 roku. W tamtym czasie nie była to dla nas aż tak istotna informacja jak dziś. Przed nami początek grudnia, za parę chwil przerwa świąteczna, a zaraz po niej ferie zimowe.

Ferie zimowe 2020 to dwutygodniowa przerwa semestralna, wypadająca w czasie sezonu zimowego. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich mają wtedy wolne od zajęć lekcyjnych.

W tym roku ferie zimowe w Lublinie rozpoczną się 13 stycznia 2020. To oznacza, że uczniowie z Lublina oraz całego województwa lubelskiego rozpoczną przerwę zimową w pierwszym z możliwych czterech terminów.

Ferie zimowe 2020 – województwo lubelskie

Województwo lubelskie, podobnie jak łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie, ferie zimowe 2020 będzie miało pomiędzy 13 a 26 stycznia 2020. Termin ferii zimowych 2020 został ustalony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej już w czerwcu 2018 roku.

Ferie zimowe 2020: KALENDARZ. Kiedy są?

Pierwszy okres ferii rozpocznie się 13 stycznia 2020. Wtedy na przerwę udadzą się uczniowie w województwach: pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie. Od 20 stycznia rozpoczną się ferie dla uczniów w warmińsko-mazurskim i podlaskim.

27 stycznia swoje ferie zaczną województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie i małopolskie. Na samym końcu, czyli od 10 lutego ferie rozpoczną województwa: zachodniopomorskie, mazowieckie, dolnośląskie i opolskie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.