Ferie zimowe 2018 w województwie lubelskim. Sprawdź, kiedy będzie wolne

winter 260817 1280
Ferie zimowe w województwie lubelskim | fot. pixabay

Kiedy rozpoczynają się ferie 2018 w województwie lubelskim? To pytanie, które zadają sobie zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Ferie zimowe w Lublinie coraz bliżej.

Ferie zimowe 2018 to dwutygodniowa przerwa semestralna, wypadająca w czasie sezonu zimowego. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich mają wtedy wolne od zajęć lekcyjnych. W tym roku ferie zimowe w Lublinie rozpoczną się 29 stycznia 2018. To oznacza, że uczniowie z Lublina oraz całego województwa lubelskiego rozpoczną przerwę zimową w trzecim terminie.

Ferie zimowe 2018 – województwo lubelskie

Województwo lubelskie, podobnie jak łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie, ferie zimowe 2018 będzie miało pomiędzy 29 stycznia a 11 lutego 2018. Termin ferii zimowych 2018 został ustalony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej już w połowie 2016 roku.

Ferie zimowe w Polsce – terminy

Pierwszy okres ferii rozpocznie się 15 stycznia 2017. Wtedy na przerwę udadzą się uczniowie w województwach: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Tydzień później, czyli 22 stycznia rozpoczną się ferie dla uczniów w warmińsko-mazurskim i podlaskim.

29 stycznia swoje ferie zaczną województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. Na samym końcu, czyli od 12 lutego ferie rozpoczną województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.