Fałszywy wnuczek zatrzymany. Oszukał na blisko 280 tys. zł

materiały policji

Policjanci zatrzymali mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą na wnuczka. To 25-letni mieszkaniec gm. Zamość. Kwota wyłudzonych przez niego pieniędzy szacowana jest na blisko 280 tys. zł.

W minioną niedzielę kryminalni z Lublina zatrzymali młodego mężczyznę wyłudzającego pieniądze na tzw. wnuczka lub krewnego. Policjanci ustalili, że oszustem jest mieszkaniec gminy Zamość w wieku 25 lat. Zatrzymany odbierał pieniądze z mieszkań pokrzywdzonych starszych osób. W jednym przypadku była to złota biżuteria. Po odbiorze przekazywał pieniądze dalej, kolejnym osobom. Mężczyzna ten działał co najmniej od 14 marca br. do 25 kwietnia br. Pokrzywdzone osoby to mieszkańcy Zamościa, Krasnegostawu, Izbicy, Kraśnika, Lublina i Przemyśla.

Kwota wyłudzonych przez niego pieniędzy przekroczyła 280 tys. zł. Policjanci wystąpili z  wnioskiem o areszt tymczasowy dla zatrzymanego. Podejrzany został doprowadzony wczoraj do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ostrożność

Oszuści często podają się również za pracowników różnych firm i instytucji, ostatnio także za policjantów. Przekazują informację o rzekomym zatrzymaniu kogoś z rodziny, oferują pomoc w trakcie prowadzonego postępowania. Pamiętajmy, w żadnym przypadku funkcjonariusz Policji nie może żądać, ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie sprawy. W przypadku podobnych sytuacjach należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem, należy przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają trafić pieniądze. W ten sposób można się upewnić, czy rzeczywiście to nasz krewny zwracał się z prośbą o pomoc finansową.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.