Falkon kontratakuje! – 15 Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie

lub 0334 e1413301626798

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką.

falkon_logo_black2To czterodniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki 'dla wybrańców’ stała się jednym z liczących się nurtów popkultury. Falkon przez czternaście lat z lokalnego zlotu zapaleńców wyewoluował w jeden z największych i najbardziej liczących się festiwali fantastyki w Polsce gromadzących miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

Program Falkonu podzielony jest na kilkanaście bloków tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, koncerty, konkursy i turnieje, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, a także targi fantastyczne. W ramach festiwalu odbywają się również takie wydarzenia cykliczne jak: plebiscyt nagrody literackiej Nautilus, Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NEЯD – konkurs dla graczy, konkurs Larpy Najwyższych Lotów, Konkurs Odlotowych Strojów KOSplay oraz Falkon Arena.

Od komputerów po konsole. Organizatorzy przygotowali wiele turniejów e-sportowych w ramach Falkon 2014.

Gry komputerowe: League of Legends, HearthStone, StarCraft II, OSU!, Counter Strike:GO, DOTA 2

Gry konsolowe: Guitar Hero, Nidhogg, Mario Kart 8, Forza Horizon, Naruto Ultimate Ninja Storm Revolution, Soul Calibur 5, Tekken Tag Tournament 2, Injustice: Gods Among Us, Mortal Kombat (MK9), FIFA 15

Więcej szczegółów: tutaj


Festiwal tworzony jest nie tylko z myślą o zadeklarowanych miłośnikach fantastyki, ale również dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić długi listopadowy weekend. Impreza cieszy się również coraz większym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom kreatywną rozrywkę, pobudzić ich wyobraźnię i rozwinąć zainteresowania.

W tym roku Falkon trwa cztery dni, ale tak naprawdę organizatorzy mają dla Was aż pięć dni atrakcji! W czwartek 6 listopada na Targach Lublin odbędzie się Fantastyczny Koncert w wykonaniu artystów lubelskiego Teatru Muzycznego. To wzmocnione wizualizacjami i magiczną grą świateł widowisko w trakcie którego będziecie mieli okazję posłuchać na żywo muzyki filmowej z Władcy Pierścieni, Gwiezdnych Wojen, Avatara czy Gry o Tron.

Więcej szczegółów: tutaj


Falkon odbywa się rokrocznie w Lublinie, zawsze w listopadzie. Premierowa edycja miała miejsce w 2000 roku i wzięło w niej udział 430 osób – ostatnia, 14 edycja, gościła na Targach Lublin i liczyła 4500 uczestników z całej Polski.

Statystyki ostatniej edycji Festiwalu

600 wydarzeń
4500 uczestników
18 000 widzów
108 instytucji włączyło się we współpracę przy tej edycji Festiwalu
177 wolontariuszy pracowało przy obsłudze Festiwalu.

Czas: 7-10 listopada 2014.
Miejsce: TARGI LUBLIN S.A. ul. Dworcowa 11
Cena biletów:
50 ZŁ 4 DNI FESTIWALOWE
20 ZŁ PIĄTEK, PONIEDZIAŁEK – ZA 1 DZIEŃ
30 ZŁ SOBOTA, NIEDZIELA – ZA 1 DZIEŃ
Dzieci do lat 10 pod opieką osoby dorosłej wchodzą na Falkon za darmo.

1401843_623216074391863_416684286_o

fot. lublinwww.pl & Falkon

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.