Ewakuacja przedszkola w Wilkołazie. Informacja o ładunku wybuchowym

wilkołaz szkoła podstawowa ewakuacja
Ewakuacja uczniów i pracowników szkoły podstawowej w Wilkołazie | fot. Dominik Wąsik

Do przedszkola w Wilkołazie dziś rano dotarł mail z informacją, że został tam podłożony ładunek wybuchowy. Ewakuowano pracowników i dzieci.

Alarm bombowy w przedszkolu w Wilkołazie

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 9 w przedszkolu w Wilkołazie. Na skrzynkę mailową dyrekcji wpłynęła wiadomość z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie przedszkola. O sprawie poinformowano policję i straż pożarną.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej: dwie jednostki OSP z Wilkołaza i JRG z Kraśnika. Przed przyjazdem strażaków nauczycielki wraz z dziećmi zaczęły opuszczać budynek przedszkola.

Dzieci w asyście nauczycieli i pracowników udali się do pobliskiej biblioteki, gdzie schronili się do czasu zakończenia akcji służb.

Z informacji przekazanych przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśnika st. kpt. Piotr Michałek wynika, że alarm o podłożonej bombie na szczęście okazał się fałszywy. Policjanci pracują nad ustaleniem autora wiadomości.

Przypomnijmy, że w środę w budynku szkoły w Wilkołazie odbyła się próbna ewakuacja. Wczorajsze działania strażaków pozwoliły podczas dzisiejszej interwencji na szybkie i sprawne sprawdzenie budynku.

Ewakuacja uczniów i pracowników szkoły podstawowej w Wilkołazie | fot. Dominik Wąsik
Ewakuacja uczniów i pracowników szkoły podstawowej w Wilkołazie | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.