Europejski Festiwal Smaku 2017. Włoska kuchnia jako motyw przewodni [program]

pizza 1442946 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Amore – to hasło dziewiątej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku, który odbędzie się w Lublinie w dniach 4-10 września. Włoska edycja „Italia” wpisuje się w obchody 700-lecia Lublina.

 

Przed nami dziewiąta edycja festiwalu. Od kilku lat Europejski Festiwal Smaku przenosi nas w najróżniejsze zakątki świata. W poprzednich latach były to m.in. Węgry, Gruzja, Armenia. Tym razem organizatorzy postawili na kuchnię włoską.

 

– W tym roku magnesem dla turystów jest hasło Italia, szacujemy że odwiedzi nas 100 tysięcy ludzi. Będziemy opowiadać im Lublin, 7 wieków jego historii. I smakować Lubelskie – mówi Waldemar Sulisz, dyrektor festiwalu.

 

Od 6 września na deptaku pojawi się włoskie miasteczko smaku. Wystawcy zaprezentują tu między innymi oryginalne włoskie sery, wędliny wina czy oliwy. Nowością będzie kuchnia polowa, z której będą serwowane świeże ryby i owoce morza m.in. ostrygi, mule czy krewetki.

 

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to dziś jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce. Pokazuje różnorodne oblicza kultury – od muzyki, poprzez obraz, słowo, a także stół i kulinaria.

 

Gwiazdy festiwalu

Koncert „Festa Italiana” to najważniejsze wydarzenie tegorocznego Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Na Arenie Lublin wystąpią prawdziwe legendy: Al Bano & Romina Power z orkiestrą symfoniczną, Drupi, Sabrina oraz Stefano Terrazzino.

 

Program Europejskiego Festiwalu Smaku na następnej stronie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.