Europejski Festiwal Smaku 2017. Włoska kuchnia jako motyw przewodni [program]

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Amore – to hasło dziewiątej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku, który odbędzie się w Lublinie w dniach 4-10 września. Włoska edycja „Italia” wpisuje się w obchody 700-lecia Lublina.

 

Przed nami dziewiąta edycja festiwalu. Od kilku lat Europejski Festiwal Smaku przenosi nas w najróżniejsze zakątki świata. W poprzednich latach były to m.in. Węgry, Gruzja, Armenia. Tym razem organizatorzy postawili na kuchnię włoską.

 

– W tym roku magnesem dla turystów jest hasło Italia, szacujemy że odwiedzi nas 100 tysięcy ludzi. Będziemy opowiadać im Lublin, 7 wieków jego historii. I smakować Lubelskie – mówi Waldemar Sulisz, dyrektor festiwalu.

 

Od 6 września na deptaku pojawi się włoskie miasteczko smaku. Wystawcy zaprezentują tu między innymi oryginalne włoskie sery, wędliny wina czy oliwy. Nowością będzie kuchnia polowa, z której będą serwowane świeże ryby i owoce morza m.in. ostrygi, mule czy krewetki.

 

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to dziś jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce. Pokazuje różnorodne oblicza kultury – od muzyki, poprzez obraz, słowo, a także stół i kulinaria.

 

Gwiazdy festiwalu

Koncert „Festa Italiana” to najważniejsze wydarzenie tegorocznego Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Na Arenie Lublin wystąpią prawdziwe legendy: Al Bano & Romina Power z orkiestrą symfoniczną, Drupi, Sabrina oraz Stefano Terrazzino.

 

Program Europejskiego Festiwalu Smaku na następnej stronie.


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.