Ekspresówka z Lublina do Warszawy. Dziś otwarcie kolejnego odcinka S17. Wiemy, o której godzinie!

S17Garwolingranica 3230 1
Otwarcie kolejnego odcinka S17 Lublin - Warszawa | fot. GDDKiA

Dobra wiadomość dla kierowców! Już dziś oddany do użytku będzie kolejny odcinek ekspresówki S17 między Lublinem a Warszawą. Chodzi o fragment od węzła Ryki Północ do początku obwodnicy Garwolina.

W połowie czerwca GDDKiA oddała do ruchu 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. Już dzisiaj droga ekspresowa łącząca Warszawę z Lublinem wydłuży się o kolejne 30 km.

Kierowcy skorzystają z odcinka od końca obwodnicy Garwolina do granicy z województwem lubelskim oraz kolejnych kilku kilometrów do węzła Ryki Północ, gdzie zjadą na stary przebieg DK17. Prace na obu odcinkach kosztowały ponad 620 mln zł.

Otwarcie tego odcinka dla kierowców zaplanowano na godz. 15:00.

Pod koniec wakacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekaże kierowcom obwodnicę Ryk – to oznacza, że wówczas 140 kilometrów od Garwolina do miejscowości Piaski za Lublinem będzie można przejechać w około 70 minut.

S17 Ryki Północ do obwodnicy Garwolina

Dwujezdniowa droga ekspresowa S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z województwem lubelskim, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą pod trzeci, powstała w większości w miejscu starej DK17. Jedynie na wysokości Gończyc i Trojanowa biegnie po nowym śladzie, omijając od wschodu te miejscowości.

Jezdnia nowej trasy w kierunku Warszawy w dużej mierze wykorzystuje korpus starej drogi, wytyczonej niemal 200 lat temu w czasach Dyrekcji Generalnej Dróg i Mostów Królestwa Polskiego. Jezdnia w kierunku Lublina powstała od podstaw, podobnie jak system dróg umożliwiających obsługę ruchu lokalnego.

Nawierzchnia na trasie głównej wykonana jest z betonu cementowego, a jedynie w obrębie obiektów inżynierskich oraz na drogach lokalnych zastosowano nawierzchnię bitumiczną. Nawierzchnia z betonu cementowego będzie na całym odcinku S17 pomiędzy węzłami Zakręt i Kurów Zachód.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.