EkoPark Jemiołuszki – kolejna inwestycja marki Eko Park Lublin, którą można nazwać prekursorem „zielonego budownictwa” w Lublinie

Ekopark Jemiołuszki
Ekopark Jemiołuszki | materiały prasowe

Marka Eko Park Lublin kontynuuje politykę proekologiczną, tym razem przy ul. Jemiołuszki – nowo powstającej ulicy na osiedlu Węglin Południe. Węglin Południowy to obecnie bardzo dynamicznie rozwijająca się część naszego pięknego miasta z dobrze rozwiniętą infrastrukturą łącząca sprawnie z innymi częściami Lublina. Niebawem ma tam również powstać okazałe centrum handlowe.

Mieszkania z widokiem na Stary Gaj!

Działki, na których powstaje inwestycja, są ostatnimi parcelami w terenie zabudowy wielorodzinnej, co sprawia, że osiedle będzie usytuowane bezpośrednio przy terenach zielonych. Kolejne działki w stronę Starego Gaju, zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego są przeznaczone pod oświatę, usługi oraz tereny zielone, więc mieszkańcy ostatnich pięter będą mogli się cieszyć swobodnym widokiem na las. Każde mieszkanie ma okna wychodzące na południe!

Nad projektem czuwa Maciej Herman – zacny lubelski architekt, najprawdopodobniej nazwisko dobrze znane miłośnikom architektury, jak i ogólnie mieszkańcom Lublina. Oczywiście nie sposób odmówić zaangażowania całemu zespołowi Herman and Partners. Estetyka architektoniczna spod pióra tak zdolnego lidera jest na wysokim poziomie – zarówno wizualnym, jak i technicznym. Projekt jest również bardzo funkcjonalny, a i elementy wykończeniowe części wspólnych pozostaną zachowane w atrakcyjnym stylu.

Cała inwestycja zakłada budowę trzech budynków wielorodzinnych o kameralnym charakterze. Obecnie rozpoczęła się budowa I etapu, w którym dostępnych jest 48 lokali mieszkalnych o powierzchni od 35 do 70 m2. Istnieje możliwość łączenia mieszkań. Lokale na parterze będą posiadać ogródki. W fazie procedowania pozwolenia na budowę są dwa kolejne jednoklatkowe budynki, tym razem dodatkowo z antresolami na ostatnich kondygnacjach i tarasami na dachu. Antresole będą miały wysokość 250 cm, więc spokojnie można przyjąć, że będą to mieszkania dwupoziomowe z pięknymi tarasami zaopatrzonymi w możliwość montażu jacuzzi oraz dla najbardziej wymagających klientów – nawet saun! Wszystkie lokale mieszkalne będą miały 275 cm wysokości, a ten ważny aspekt optycznie powiększy przestrzeń mieszkalną.

Stałym elementem inwestycji marki Eko Park Lublin stało się stosowanie „zielonych” rozwiązań. Podobnie jak w etapach przy ul. Kwarcowej, zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne z możliwością dodania indywidualnych dla wyrażających taką chęć Klientów. Kolejnymi zielonymi rozwiązaniami są stacja uzdatniania wody oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

ekopark jemiołuszki zielone rozwiązania

Cechą wyróżniającą markę stały się również innowacyjne elementy MAŁEJ ARCHITEKTURY i tutaj również inwestor pokusił się o kreatywność – będzie to najprawdopodobniej pierwsze osiedle w Lublinie posiadające STACJĘ NAPRAWY ROWERÓW ORAZ „ZIELNIK SĄSIEDZKI” – miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli hodować np. zioła. Z uwagi na kameralność przyszłej wspólnoty – zapewne sami zadecydują, jakie będzie docelowe przeznaczenie.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim etapie budowy mają pojawić się liczne nasadzenia, parterowe ogródki zostaną oddzielone pasem krzewów lub traw pompasowych, a w miarę możliwości – zostaną posadzone drzewka owocowe, które nadają uroku szczególnie wiosną.

Inwestor kieruje swoją ofertę głównie do nabywców poszukujących mieszkań z dala od miejskiego zgiełku, jednocześnie z dogodnym dojazdem do centrum miasta. Bliskość terenów zielonych, placów zabaw a w przyszłości zapewne placówek edukacyjnych sprawia, że jest to idealna opcja dla rodzin z dziećmi. Wszystkie atrybuty lokalizacji i rozwiązania projektowe budynków dają wiele korzyści dla potencjalnych klientów: czystego powietrza, bliskiego sąsiedztwa kompleksu zieleni, wygody, intymności, dobrze rozwiniętej infrastruktury, kończąc na atrakcyjnym widoku na las … I na przyszłość również!

Więcej informacji o tej inwestycji znajdziesz na stronie https://ekopark-lublin.pl.

ekopark jemiołuszki zalety inwestycji

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.