Od 12 do 24 listopada do wybranych osób zadzwoni numer 22 828 88 88. Po drugiej stronie jest ankieter GUS, który przeprowadzi badanie kontrole do Spisie Powszechnym.
Kto to dzwonił 22 828 88 88
30 września Główny Urząd Statystyczny zakończył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Teraz od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jak tłumaczy GUS, „jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w spisie powszechnym”.
Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Ankieterzy będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. Badanie kontrolne zajmie około 10 minut.
W trakcie rozmowy ankieter dopyta o sposób w jaki dokonaliśmy spisu powszechnego. Można było bowiem zrobić to poprzez Internet, telefon lub ankietera. Jeżeli spis odbył się za pośrednictwem rachmistrza, ankieter zada pytania o jego zachowanie w trakcie wywiadu. Ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek etc.
„Pozyskane w badaniu kontrolnym dane podlegają prawnej ochronie i objęte tajemnicą statystyczną. Podobnie jak w przypadku Spisu Powszechnego, udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.” – przypomina GUS.
Dodaj swój komentarz