Dźwięki Słów 2019 w Lublinie. Cztery dni niezwykłych, muzycznych doznań

barcelona gypsy
Barcelona Gypsy Balkan Orchestra | materiały organizatora

Szósta edycja festiwalu „Dźwięki Słów” rozpocznie się już 13 czerwca w Lublinie. Na program czterodniowego wydarzenia składają się recitale, musicale, spektakle muzyczne, koncerty i muzyczne zdarzenia uliczne.

Od 13 do 16 czerwca 2019 roku w Lublinie odbędzie się już szósta edycja „Dźwięków Słów”, festiwalu którego celem jest popularyzacja muzyki, jako nośnika ambitnego tekstu w wykonaniu wybitnych artystów, z Polski i z zagranicy.

Wydarzenie przyciąga do naszego miasta gości poszukujących ciekawych odkryć muzycznych, które karmią słuchaczy również przekazem tekstowym. Wyjątkowe dla tej edycji jest to, że po raz pierwszy festiwal odbędzie się jednocześnie w trzech ważnych punktach na kulturalnej mapie Lublina – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Centrum Kultury oraz Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

W czasie czterech dni, zobaczymy tu kilkadziesiąt wydarzeń od otwartych koncertów na placu poprzez eleganckie prezentacje w Sali Operowej, aż do kameralnych występów w salach klubowych. Festiwal ma również wyróżniającą się elegancją i pomysłowością estetykę, która wpisuje się w przestrzeń obiektu zajmującego kwartał ulic w centrum miasta.

W tegorocznym programie zobaczymy między innymi musical „Rodzina Adamsów” Teatru Syrena w Warszawie. Teatralnych wrażeń dostarczy Hanna Śleszyńska w spektaklu „Judy”, a także Aneta Todorczuk-Parchuć w „Matce, żonie i kochance”. Nie zabraknie również muzyczno-teatralnych propozycji dla najmłodszych widzów, o co zadba Teatr Maska z Rzeszowa prezentując opowieść „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.

Wystąpią również: Natalia Niemen śpiewająca poezję Szymona Babuchowskiego przy akompaniamencie harfisty Michała Zatora. Zagra zespół Barcelona Gipsy balKan Orchestra prezentując zbiór najlepszych utworów z ostatnich płyt. Sambor Dudziński przeistoczy się w sześcioosobowy zespół w widowisku ulicznym „Dźwiękowiązałka”, a Piotr Selim połączy spotkanie z publicznością z autorskim recitalem.

Wśród znakomitych artystów 6. edycji festiwalu pojawi się też białoruski akordeonista Yegor Zabelov, włoski zespół Wicked Dub Division będący eksperymentem muzycznym, łączącym gorące i hipnotyczne dźwięki z bardziej minimalnymi bitami, artystka-eksperymentatorka wykorzystująca rozmaite techniki wokalne i elementy teatru Maja Kleszcz wraz z zespołem IncarNations, a także śpiewająca „czarnym” bluesowym głosem – Magda Piskorczyk.

Wystąpią też: reaktywowana Grupa w Składzie, MILO Ensemble, duet Paraluzja, czy zespół folkowy VOŁOSI. W programie pojawią się też formy słowno-muzyczne, które wspólnie stworzą artyści i dziennikarze Polskiego Radia, jak Teresa Drozda, czy Grażyna Lutosławska.

Tegorocznej edycji towarzyszy charakterystyczna kreacja marketingowa oparta na motywie maski, która zdobi plakat tegorocznej edycji zaprojektowany przez Wojtka Korkucia. Charakterystyczne maseczki teatralne są gadżetem festiwalu, ale i nośnikiem jego przesłania.

Szczegóły programu i bilety na www.dzwiekislow.pl oraz www.spotkaniakultur.com

PROGRAM DŹWIĘKI SŁÓW 2019

Czwartek 13.06.2019
15:00 – Sambor Dudziński / „Dźwiękowiązałka”
18:00 – Hanna Śleszyńska / Judy
19:00 – Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO)
20:00 – MILO Ensemble
21:00 – Oligarkh
22:00 – Lucy & Tom / „Wieczór w Paryżu..”

Piątek 14.06.2019
15:00 – Sambor Dudziński / „Dźwiękowiązałka”
18:00 – Natalia Niemen / Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego
19:00 – Vołosi
19:00 – Piotr Selim z zespołem / Specjalista od wzruszeń
20:00 – Grupa w Składzie
21:00 – Maja Kleszcz & IncarNations / „Odyseja”

Sobota 15.06.2019
15:00 – Grażyna Lutosławska / „Dźwiękowisko”
16:00 – Musical Rodzina Addamsów
19:00 – Yegor Zabelov Trio
20:00 – Paraluzja
21:00 – Wicked Dub Division

Niedziela 16.06.2019
16:00 – Teatr Maska / „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”
18:00 – Aneta Todorczuk-Perchuć / „Matka, żona, kochanka”
18:00 – Dorota Barova (Tara Fuki) / recital i spotkanie
19:00 – Magda Piskorczyk
20:00 – Joanna Lewandowska / „Niebo dla złodziejek”
21:00 – Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.