Dziś wypada Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodu. Umyliście już?

washing car 1397382 1280 e1495194217582

To właśnie dzisiaj wypada Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów. A po co myć? Choćby ze względów bezpieczeństwa.

 

Dla jednych samochód to po prostu środek transportu pozwalający na przemieszczenie się z punktu A, do punktu B, a dla innych jest niczym zwierciadło, w którym odbija się osobowość. O niego należy dbać, nie tylko od „środka”, czyli żeby wszystko sprawnie działało, ale też od strony wizualnej.

 

Pamiętajmy, że żaden pojazd nie jest odporny na wpływ warunków atmosferycznych czy po prostu kurzu i brudu. Dlatego raz na jakiś czas trzeba samochód umyć. Brudne światła, lusterka i szyby utrudniają widoczność. Właściwie pielęgnowana karoseria wykazuje ponadto mniejsze skłonności do korozji. I cóż, wygląda lepiej.

 

Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale czyste auto to również element naszej wizytówki. Nie ma już dziś problemów, by samochód umyć. Myjnia samochodowa znajduje się przy większości stacji benzynowych w miastach całego regionu. Nie brakuje także myjni samoobsługowych.

 

To oczywiście koszt, ale warto pamiętać, że tradycyjne mycie samochodu w przydomowym ogródku lub na parkingu pod blokiem może się skończyć nieprzyjemnie. Warto pamiętać, że mycie samochodu na własnej posesji może skutkować nie tylko mandatem, ale i negatywnym wpływem na środowisko, bo użyte środki chemiczne przeniknąć mogą do gleby. Warto jednak dbać o samochód, ale pamiętać, by robić to zgodnie z przepisami.

 

A Wy jak dbacie o swój samochód? Wolicie myjnie tradycyjną czy bezdotykową? Sami myjecie auto czy wolicie oddać je ekspertom? Czekamy na Wasze komentarze!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.