Dziś święto Konstytucji 3 Maja. Jakie sklepy będą otwarte?

Dzisiaj święto Konstytucji 3 Maja. Wiele sklepów w ten dzień jest zamkniętych. Gdzie możemy zrobić zakupy?

 

W święto Konstytucji 3 Maja zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie centra handlowe, markety oraz sklepy dużych sieci handlowych muszą być nieczynne.

 

Osoby, które wystarczająco nie uzupełniły lodówek przed weekendem majowym mogą liczyć na małe sklepy osiedlowe, sklepy działające na zasadzie franczyzy oraz stacje benzynowe. Odnośnie sklepów osiedlowych, sklepów sieci m.in. Żabka, Freshmarket, ABC czy Groszek decyzję o tym, która będzie otwarta podejmą ajenci. Większość sklepów będzie otwarta 3 maja w godzinach 9 do 19 lub od 11 do 21.

 

W Polsce zakaz handlu w święta obowiązuje od 1 listopada 2007 roku. Początkowo ustawa obejmowała wszelkie instytucje i zakłady, których działalność główna polega na kupowaniu towarów w celu ich dalszej odsprzedaży, w tym sklepy, apteki, stacje benzynowe, składy węgla i materiałów budowlanych, a także handel za pomocą internetu. Potem jednak uznano, że apteki i stacje benzynowe jako instytucje wyższej użyteczności publicznej powinny zostać spod zakazu wyjęte.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.