Dziś otwarcie zachodniej obwodnicy Lublina

zdj43 e1481273776272

Dziś o godz. 13 zostanie otworzona zachodnia obwodnica Lublina. Pozwoli to kierowcom minąć Lublin od strony zachodniej, a zwłaszcza zatłoczoną al. Kraśnicką.

Zachodnia obwodnica Lublina ma 9,8 kilometra długości, po dwa pasy ruchu w każdą stronę z możliwością dobudowy trzeciego pasa zewnętrznego.

Budowa zachodniej części obwodnicy pochłonęła łącznie 620 mln zł, z czego 274 mln zł to dotacje unijne. Same roboty budowane wyniosły 424 mln zł. Drogowcy w ramach inwestycji drogowej przejęli pod budowę tej obwodnicy 390 budynków oraz 265 działek.

Planowanie tego odcinka obwodnicy rozpoczęło się jeszcze w 1998 roku. Urząd Wojewódzki w Lublinie zlecił opracowanie planów. Zaproponowano trzy warianty, gdzie wybrano spośród nich ten najkrótszy, po którym od piątku pojadą kierowcy.

Budowa zachodniej obwodnicy ruszyła 29 października 2014 roku. Wykonawca, czyli Budimex, zakończył prace na kilka dni przed umownym terminem, 29 listopada. Po 25 miesiącach i 12 dniach przyszedł ten czas.

Otwarcie zachodniej obwodnicy Lublina zaplanowano na piątek 9 grudnia na godzinę 13:00. Pierwszymi kierowcami, którzy wjadą na obwodnicę będą ci, którzy będą poruszać się od strony Rzeszowa/Kraśnika.

Obwodnica Lublina wybudowana do tej pory ma już 36 km długości. Łączy się z dwupasmowymi drogami szybkiego ruchu biegnącymi w kierunku Warszawy i Radomia, Białegostoku oraz Chełma i Zamościa, co pozwala na przejazd tranzytowy bez konieczności wjazdu do Lublina.

DW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.