Dziki codziennie straszą mieszkańców osiedla Niepodległości. Podchodzą pod bloki, nie boją się ludzi

Dzik przy klatce schodowej bloku przy ul. Tumidajskiego
Dzik przy klatce schodowej bloku przy ul. Tumidajskiego | fot. reporter Janusz Żychowicz

Mieszkańcy osiedla Niepodległości zauważyli, że pod ich bloki w ostatnim czasie podchodzą bardzo blisko dziki. Zwierzęta nie boją się ludzi. Podchodzą pod klatki schodowe, okna i balkony, szukając łatwego pożywienia.

Dziki podchodzą pod bloki

Dziki straszą mieszkańców bloków przy ul. Tumidajskiego. Jak twierdzą, można je spotkać tu codziennie. Biegają pomiędzy blokami. Mieszkańcy doliczyli się łącznie 4 sztuk zwierzyny. Podchodzą pod okna i balkony, w poszukiwaniu jedzenia, a przy tym straszą mieszkańców.

Jak zachować się, gdy spotkamy na swojej drodze dzika? Jeśli spotkamy dzika, nie należy reagować gwałtownie, a spokojnie się oddalić. Każdy taki sygnał trzeba zgłaszać do Straży Miejskiej pod nr tel. 986 ze wskazaniem miejsca, w którym dzik był widziany.

Nie wolno dokarmiać dzikiego zwierzęcia, bo przyzwyczai się i będzie w to miejsce cały czas przychodził, a później będzie trudno go odłowić. W przypadku spaceru z psem należy pilnować swojego pupila i mieć go na smyczy, bo dzik może w takim przypadku ruszyć w kierunku czworonoga.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na Kiwerskiego też ostatnio ich jest pełno i grasują nie tylko nocą ale i nad ranem.