Dzik zjadł dzieciom pierogi, a potem zaczął „warczeć”. Nietypowa interwencja policji

Dzik zjadł dzieciom pierogi, a potem zaczął na nie warczeć | fot. KWP we Wrocławiu

Nietypowa interwencja policjantów z województwa dolnośląskiego. Dzik pozbawił dzieci pierogów, a później domagając się dokładki zaczął na nie „warczeć”.

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 czerwca pomiędzy blokami przy ulicy Oświęcimskiej w Legnicy. Policjanci otrzymali informację o tym, że to właśnie tam duży dzik najpierw zjadł dzieciom pierogi, a teraz na nie warczy.

Mundurowi na miejscu zastali i sprawcę i poszkodowanych. Policjanci w pierwszej kolejności zadbali o bezpieczeństwo osób, które znajdowały się w pobliżu zwierzęcia, a następnie przegonili dzika w bezpieczne miejsce, z dala od ludzi.

„Za swoje zachowanie sprawca odpowiedziałby karnie, gdyby nie to, że był dzikiem. Na szczęście zwierzę nikomu nie zrobiło krzywdy. Pamiętajmy jednak, że kto spotyka dzika, powinien zachować ostrożność i nie zbliżać się do niego” – mówi Jagoda Ekiert z policji w Legnicy.

Dzik zjadł dzieciom pierogi, a potem zaczął na nie warczeć | fot. KWP we Wrocławiu


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.