Dzik zaatakował matkę z dwójką dzieci. Zwierzę potargało sześciolatkowi spodnie

dzik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z osiedli w Rzeszowie. Przed klatką dzik zaatakował matkę z dwójką dzieci. Jednemu z chłopców potargał spodnie. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło w piątek 18 stycznia na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Matkę powracającą do domu z dwójką dziećmi, niespodziewanie zaatakował dzik. Całą sytuację opisał na facebooku jeden ze świadków

„Miało to miejsce na ulicy Strażackiej, gdzie są jeszcze leśne ostoje. Zwierzę najpierw przebiegło obok innej małej dziewczynki stojącej na miejscowym placu zabaw i błyskawicznie podbiegło do klatki schodowej, do której wchodziła kobieta z dziećmi. Starsze z dzieci uciekło po schodach do mieszkania, a w otwartych drzwiach dzik zaatakował 6-letniego chłopczyka. Matka nie zdołała zamknąć powolnie zamykających się drzwi i zwierzę potargało spodnie dziecka. Krzykiem udało się jej odgonić dzika i zdołała zamknąć drzwi wejściowe do klatki schodowej” – opisuje sytuację Pan Wiesław.

Na szczęście chłopcu nic się poważnego nie stało, zniszczeniu uległy tylko spodnie. Matka o tym zdarzeniu od razu poinformowała Staż Miejską, lecz zaoferowano jej tylko pomoc w postaci rozmowy z psychologiem. Weterynarz przyjechał dopiero na drugi dzień.

„Dziki są raczej płochliwe i bardziej prawdopodobne jest, że uciekną na widok człowieka niż go zaatakują – mówi w rozmowie z nowiny24.pl Robert Sącz, lekarz weterynarii. Jego zdaniem zwierzę albo było głodne, bo zimą trudniej ryć w ziemi w poszukiwaniu pożywienia.

Mężczyzna zwrócił również uwagę, że osiedle, na którym doszło do ataku, znajduje się w bliskim sąsiedztwie nieużytków rolnych, łąk i zarośli, które są naturalnym miejscem bytowania dzikich zwierząt.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.