Dzik dostał się na drogę ekspresową. Niebezpieczna sytuacja na obwodnicy Lublina

Dzik nie przeżył zderzenia z volvo na obwodnicy Lublina
Dzik nie przeżył zderzenia z volvo na obwodnicy Lublina | fot. czytelniczka Aleksandra

Niebezpieczna sytuacja na drodze ekspresowej S19. Na obwodnicy Lublina volvo zderzyło się z dzikiem. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu.

Dzik na obwodnicy Lublina

Do zdarzenia doszło po godz. 13 na drodze ekspresowej S19 na wysokości miejscowości Stasin. Przed mostem dla zwierząt na obwodnicy Lublina w kierunku Warszawy doszło do zderzenia volvo z dzikiem, który wtargnął na ekspresówkę. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu.

Kierowcy volvo na szczęście nic się nie stało. Jego auto uległo poważnemu uszkodzeniu. Na miejsce została wezwana laweta. Na miejscu pracują również policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Trwa ustalanie m.in. w jaki sposób dzik dostał się na ekspresówkę.

Nagranie z miejsca zdarzenia dzięki uprzejmości czytelniczki Aleksandry.

Kolizja ze zwierzęciem

Jak się zachować podczas kolizji ze zwierzęciem? Należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy, jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy. O miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych.

Policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi, nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.