Dziewięciolatek rozpoczyna studia na Politechnice

uid a6f94668bed0c8c9c739423e79e4ce7a1462880249256 width 633 play 0 pos 0 gs 0 height 355

Najmłodszy student w Polsce rozpoczyna studia na Politechnice Lubelskiej. Jego niesamowite zdolności i inteligencja zadziwiają nawet wieloletnich profesorów. Chłopiec chce zająć się skonstruowaniem latającego teleportu, i jak wyjaśnia – nie powinno być to skomplikowane. 

Co jakiś czas dowiadujemy się o dzieciach- geniuszach. Kilkuletni milusińscy potrafią wykonywać skomplikowane działania matematyczne, rozwiązywać zadania z fizyki, a testy na inteligencję są dla nich, przysłowiową, „bułką z masłem”. Tym razem poznamy małego geniusza z naszego miasta: 9-letni Kamil, bo o nim właśnie mowa, został najmłodszym żakiem w kraju.

Mały matematyk  

Kamil potrafił zaskakiwać już od najmłodszych lat, kiedy to uczęszczał do przedszkola. Rozwiązywał bez problemów równania matematyczne, oparte na ułamkach i procentach, choć taki materiał przerabiają w szkołach znacznie starsze dzieci. W wieku 4,5 lat wygrał konkurs na skonstruowanie robota z Lego, chociaż sama inicjatywa przeznaczona była dla 10-latków. Mimo tak młodego wieku, sprawnie rozwiązywał zadania z ciągów i całek, które szczegółowo poznają dopiero studenci. Teraz będzie mógł przekonać się, jak wygląda prawdziwe studiowanie. Został studentem na Politechnice Lubelskiej, a studia podejmie na kierunku mechatronika.

W szkole i na uczelni

Aby chłopiec mógł studiować na uczelni, dyrekcja szkoły podstawowej- do której wciąż uczęszcza- musiała podpisać specjalne porozumienie. Obowiązywało ono kilka stron: rodziców Kamila, Politechnikę Lubelską, UMCS (ta uczelnia zadba m.in. o rozwój psychiczny chłopca), Szkołę Podstawową nr 21 oraz lubelskie Kuratorium Oświaty. To właśnie ta instytucja musiała wydać orzeczenie, na podstawie którego przyjęto Kamila na studia. Uczęszczać będzie zarówno na lekcje do swojej szkoły, jak i na zajęcia ze studentami. Chłopiec będzie objęty specjalnym programem nauczania. Politechnika nie kryje, że taki student będzie dla uczelni nie lada wyzwaniem, i dlatego postara się przygotować najlepszy i najciekawszy program studiów dla młodego żaka. Wszystko po to, by rozwijać jego pasje związane z naukami ścisłymi.

Trzymamy kciuki za Kamila i życzymy mu sukcesów w nauce. Cieszymy się, że mały Geniusz pochodzi właśnie z naszego miasta. Z pewnością usłyszymy o nim w przyszłości.

(fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.