Dziewiąty, ostatni dzień protestu rolników w Kraśniku na DK19 i S19. Organizatorzy: „Wykonaliśmy kawał dobrej roboty”

Protest rolników w Kraśniku na DK19 i S19
Protest rolników w Kraśniku na DK19 i S19 | fot. Sebastian Huber

W Kraśniku kończy się protest rolników przeciwko unijnej polityce rolnej i braku kontroli towarów z krajów trzecich, w ramach którego zablokowali przejazd DK19 i S19. Rolnicy zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, ponownie pojawią się na drogach w regionie.

Ostatni dzień protestu rolników w Kraśniku

Protest rolników na drodze krajowej i ekspresowej nr 19 w Kraśniku rozpoczął się we wtorek, 20 lutego. Już pierwszego dnia organizatorzy zapowiedzieli, że ich protest potrwa do czwartku, 29 lutego. Wytrwałość rolników, ich rodzin, ale również innych, dla których przyszłość polskiego rolnictwa nie była obojętna, pozwoliła na dotrzymanie tego słowa.

„Nasz protest na drodze krajowej S19 pod Kraśnikiem trwa już 9 dni, wykonaliśmy kawał dobrej roboty, wyrobiliśmy 1000% normy. Nasz protest pokazał, że możemy się zjednoczyć i walczyć o naszą lepszą przyszłość… Trwając na barykadach, zamanifestowaliśmy nasz sprzeciw wobec polityki rolnej, klimatycznej i handlowej Unii Europejskiej i Zielonego Ładu. Wyraziliśmy nasze stanowcze NIE dla: Zielonego Ładu i bezcłowemu importowi i braku kontroli towarów z krajów trzecich” – piszą organizatorzy protestu.

Kombajn do buraków Ropa na S19
Kombajn do buraków Ropa na S19 | fot. Sebastian Huber

Koniec utrudnień i objazdów na S19

Organizatorzy protestu zapraszają wszystkich na ostatni dzień protestu. Zbiórka od godz. 10:00 w rejonie węzła Kraśnik Północ. O godz. 13:00 przewidziano oficjalne podziękowania i przemówienia. Koniec protestu zaplanowano na godz. 16:00. Na stronie GDDKiA czytamy, że od godz. 17:00 droga ekspresowa S19 między Lublinem a Rzeszowem ma być w pełni przejezdna.

„Zapraszamy wszystkich 29 LUTEGO na protest w Kraśniku. Przyjedźmy ciągnikami, niech będzie nas 2 razy więcej niż pierwszego dnia. Wesprzyjcie nas ze wszystkich sił. Pokażmy Naszą Siłę i spotkajmy się pod BIAŁO CZERWONĄ FLAGĄ na węźle pod Kraśnikiem droga S19” – apelują organizatorzy protestu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.