Dziesiąta: Wpadł podczas malowania sprayem elewacji budynku. Odpowie za zniszczenie 20 aut

dziesiąta dzielnica lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali 37-latka, który pomalował sprayem elewacje jednego z domów w dzielnicy Dziesiąta. Mężczyzna może być również sprawcą uszkodzenia ponad 20 pojazdów zaparkowanych w tej samej dzielnicy.

 

Zgłoszenia o uszkodzeniu pojazdów w dzielnicy Dziesiąta policjanci otrzymali w miniony weekend. Z informacji wynikało, że nieznany sprawca dokonał uszkodzenia ponad 20 pojazdów zaparkowanych przy ul. Nadrzecznej, Ściegiennego, Przesmyk, Kochanowskiego, Rejtana, Żeromskiego, Dunikowskiego, Abramowickiej, Kraszewskiego i Słowackiego.

 

Z ustaleń wynikało, że wandal porysował jakimś narzędziem powłoki lakiernicze samochodów, wyłamał wycieraczki i lusterka, a także naniósł na karoserię napisy różnej treści. Sprawą ustalenia sprawcy zniszczenia mienia zajęli się lubelscy policjanci. Na początku tego tygodnia policyjni wywiadowcy zatrzymali w nocy mężczyznę, który chwilę wcześniej sprayem pomalował jeden z domów na Dziesiątej.

 

Przy zatrzymanym 37-latku mundurowi znaleźli farbę oraz paragon na zakup kilku lakierów do malowania. Kolejne farby ujawnili z kolei w jego aucie. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Lublina może być jednocześnie tym, którego poszukują jako sprawcę zniszczenia samochodów w tej samej dzielnicy. Straty, jakie ponieśli wówczas właściciele zniszczonych aut szacuje się na blisko 47 tys. zł.

 

Wkrótce sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.