Dzień Sprawdzania Kondycji Polaków w CityFit. Jak wypadną mieszkańcy Lublina?

Już w najbliższą sobotę CityFit organizuje ogólnopolski pomiar kondycji Polaków. Tego dnia będzie można bezpłatnie skorzystać z urządzenia FitQuest, które mierzy m.in. poziom siły, wytrzymałości, równowagi oraz na tej podstawie wylicza ogólny poziom sprawności.

Dobra forma to klucz do dobrego życia. Mamy więcej siły dla rodziny i bliskich, jesteśmy bardziej produktywni w życiu zawodowym, a po pracy mamy w sobie energię na więcej niż tylko zalegnięcie z pilotem przed telewizorem. Osoby sprawne fizycznie rzadziej chorują, mają lepsze samopoczucie oraz zdolność koncentracji, która przekłada się m.in. na wyniki w nauce.

Ale co to znaczy być w formie? I jak w tym temacie wypadają mieszkańcy Lublina? Sprawdzić to będzie można już w sobotę, 22 października w klubie sieci CityFit, który bezpłatnie udostępni rewolucyjne urządzenie pomiarowe FitQuest.

Czym jest FitQuest?

FitQuest to efekt 30 lat badań naukowców z wiodących uniwersytetów i instytucji badawczych. To również 6 lat testów, w których udział wzięło 42 tysiące osób. Osiągnięte przez nie wyniki stanowią punkt odniesienia do pomiaru  „fitnessowego IQ”, czyli współczynnika Fitness Quotient (FQ).

Na wartość FQ składa się 8 parametrów, związanych m.in. z równowagą, siłą i wytrzymałością organizmu. Ich pomiaru dokonuje się na podstawie 5 prostych ćwiczeń (m.in. stanie na jednej nodze, bieg w miejscu, podskok w górę), które wykonuje się na specjalnej platformie biometrycznej. Badanie trwa jedynie 4 minuty, a w odpowiedzi otrzymujemy kompleksową analizę sprawności organizmu, pozwalającą zarówno na zdiagnozowanie stanu wyjściowego (silne i słabe strony badanego, rekomendacje treningowe), a także monitorowanie postępów.

Urządzenie, wykorzystywane m.in. przez profesjonalnych sportowców oraz w rekrutacji do armii brytyjskiej, od października dostępne jest w Polsce – na wyłączność sieci klubów CityFit.

fitquest-w-cityfit

Sprawdź się bezpłatnie

Premierze urządzenia towarzyszy ogólnopolska akcja bezpłatnych pomiarów, których dokonywać będzie można w sobotę 22 października. Mieszkańców Lublina CityFit zaprasza do klubu w Alei Spółdzielczości Pracy 26.

– Czekamy na Państwa przez cały dzień, aż do północy. To świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej kondycji. Test nie jest trudny, a my będziemy tam dla Was, pomożemy przeprowadzić pomiar oraz zinterpretować wyniki – mówi Ilona Wilk, manager CityFit Lublin.

W badaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zalecany jest wygodny strój i obuwie sportowe. Szczegóły i rejestracja: cityfit.pl/odkryj-swoje-fq. Aby odebrać darmową wejściówkę po kliknięciu “Kup karnet” i wskazaniu klubu należy wybrać opcję “FitQuest”.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.