W niedzielę Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

schronisko e1495866972543

Już w niedzielę zapraszamy na Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Dzień zostanie poświęcony relacjom między ludźmi a zwierzętami.

 

W niedzielę, 28 maja w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie odbędzie się kolejny Dzień Otwarty pt. „Zgrana drużyna”.

 

Postaramy się przybliżyć różne formy współpracy z czworonożnymi podopiecznymi, a przede wszystkim ogromne znaczenie dla obu stron – mówi Dorota Okrasa, koordynator wydarzenia.

 

Tego dnia psi sportowcy wraz ze swoimi opiekunami ze Stowarzyszenia Łapa na Szlaku i zaprezentują różne dyscypliny kynologiczne. Będą również funkcjonariusze z psami z Ośrodka Psów Służbowych, którzy opowiedzą, na czym polega ich praca a także pokażą niezwykłe umiejętności swoich psich partnerów.

 

Zanim wszystkie merdające atrakcje się rozpoczną, zoopsycholog Dariusz Ornal przybliży tajniki pracy z psem oraz podpowie jak wzajemnie się zrozumieć.

 

– Hasło majowego Dnia Otwartego to „Zgrana drużyna”, dlatego tego dnia nie może zabraknąć między nami Klubu Motor Lublin i Klubu Wild Boars Chapter. Dwie drużyny o wieloletniej tradycji, różniące się kompletnie charakterem zrzeszenia łączy jedno: wielkie serce i chęć niesienia pomocy. Dlatego wspierają naszą akcję i wspólnie z nami promują idee Mądrej Adopcji – tłumaczy Okrasa.

 

Program

12:00 „Ludzka ambicja a psie możliwości” – zoopsycholog Dariusz Ornal

12:30 Prezentacja różnych możliwości współpracy z psem, z elementami sportów kynologicznych – Stowarzyszenie Łapa na Szlaku

13:00 Pokaz psiej tresury- Komenda Miejska Policji w Lublinie

13:30 Gramy o przyjaźń – Klub Motor Lublin
– Wizyta Zastępu Puma z 10 Drużyny Lubelskiej- Federacja Skautingu Europejskiego
– Akcja „Futrzak i Taxi”- Dawid Olszta
– Wystawa motocykli- Klub Wild Boars Chapter
– Prezentacja podopiecznych Schroniska- Wolontariusze
– Zabawy i konkursy dla dzieci

zgrana druzyna 2017 ok3

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.