Dzień Kariery – Ucz się w Lublinie – Pracuj w Lublinie

„Ucz się w Lublinie – Pracuj w Lublinie” to hasło tegorocznego Dnia Kariery, który odbędzie się 13 października w godzinach 9:00 – 14:00 w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym. Kilkanaście lubelskich przedsiębiorstw zaprezentuje młodym ludziom swoją działalność oraz ścieżkę zawodową firmy.

W trakcie Dnia Kariery 2014 równolegle odbywać się będzie konferencja tematyczna „Ucz się w Lublinie – Pracuj w Lublinie”, podczas której zaprezentowane zostaną m.in. informacje związane ze strategią rozwoju miasta, działalnością inwestorów tworzących nowe miejsca pracy, a także tematyką rynku pracy.

– Dzień Kariery daje pracodawcom szansę promocji praktyk, pracy i staży wśród studentów już na etapie wyboru kierunku studiów. Młodym ludziom umożliwia natomiast bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami i pozwala poznać oczekiwania rynku pracy – uważa Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Swoją obecność podczas Dnia Kariery potwierdziły takie firmy jak Aliplast Sp. z o.o., Centrum Usług SII, Convergys, RTV Euro AGD, Inergy Automotive Systems Poland, Lubella, Proama, FC Pszczółka, Ursus, STOCK czy Verano Konwektor.

– Organizacje pozarządowe rzadko postrzegane są jako potencjalni pracodawcy, przyzwyczailiśmy się do tego, że o pracodawcach mówi się mając na uwadze przedsiębiorców lub administrację. A sektor pozarządowy to również miejsca pracy, to ogromne możliwości począwszy od realizacji własnych pasji, aktywnego działania na rzecz innych po zdobycie niezbędnego doświadczenia, tak pożądanego przez pracodawców w procesie rekrutacji – powiedział prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba Prezes Zarządu Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Ponadto uczestnicy będą mieli również okazję do zapoznania się z ofertą lubelskich przedsiębiorców oraz biur karier wyższych uczelni.

Udział w Dniu Kariery 2014 jest bezpłatny.

W celu ułatwienia studentom dogodnego dojazdu – MPK Lublin Sp. z o.o zapewni bezpłatny transport to na wydarzenie.

Dla chętnych osób 13 października zostaną podstawione autobusy komunikacji miejskiej o godz. 8:30 pod Biblioteką Główną UMCS, przy ul. Radziszewskiego 11.

harmonogram_dzien_kariery

fot. MUP Lublin

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.