Dziecko płakało, nikt nie otwierał drzwi. W środku kompletnie pijani rodzice

alkohol kieliszek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W ramach tzw. „przyjaznych patroli” policjanci wspólnie z pracownikami CIK i MOPR odwiedzili w niedzielę jedno z mieszkań w centrum Lublina. Pomimo tego, że słychać było płacz dziecka nikt nie otwierał drzwi.

W niedzielę po godz. 17 przedstawiciele tzw. „przyjaznego patrolu” pojechali pod jeden z adresów w centrum Lublina w celu kontroli mieszkającej tam rodziny.

Pomimo wielokrotnego pukania do drzwi, nikt ich nie chciał otworzyć. Przed drzwiami mieszkania usłyszeli dobiegający z wewnątrz płacz małego dziecka. Poza płaczem nie było słychać głosów innych osób. Ta sytuacja bardzo zaniepokoiła patrol.

Rozpytani sąsiedzi oświadczyli, że tego dnia nie widzieli rodziców malucha. Patrol bez chwili namysłu wezwał na miejsce straż pożarną, która wyważyła drzwi do mieszkania. Przyjazdy patrol wszedł do środka mieszkania.

– Jak się okazało, na miejscu znajdowało się 5-miesięczne dziecko oraz jego kompletnie pijani rodzice. 35-letnia matka miała 2,4 promila alkoholu w organizmie, z kolei ojciec malucha – 2,8 promila. Obydwoje byli agresywni w stosunku do kontrolujących, nie wykonywali poleceń i awanturowali się – mówi Anna Kamola z lubelskiej policji.

Patrol zdecydował o zatrzymaniu pijanych rodziców. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przebadał niemowlaka. Dziecko okazało się być zdrowe. 

Zarówno 5-miesięczna dziewczynka oraz jej 11-letnia siostra, która pojawiła się w mieszkaniu podczas przeprowadzanej kontroli, zostały oddane pod opiekę babki.

Upojeni alkoholem rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Przyjazny patrol

„Przyjazne patrole” to projekt, którego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, znajdującym się w sytuacji zagrażającej ich dobru. „Przyjazny patrol” uczestniczy w interwencjach podejmowanych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jego rolą jest także monitorowanie sytuacji dzieci w środowiskach niewydolnych wychowawczo, w rodzinach dysfunkcyjnych z problemami opiekuńczo – wychowawczymi i zagrożonymi przemocą w rodzinie.

W skład takiego patroli wchodzą – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, psycholog lub pedagog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oraz pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.