„Dzban” młodzieżowym słowem 2018 roku. Co oznacza to słowo? Definicja

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Internauci już po raz trzeci wybrali Młodzieżowe Słowo Roku w plebiscycie organizowanym przez PWN. Tegorocznym słowem został „dzban”. Wiesz, co oznacza?

Zwycięzcą tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku organizowanego przez PWN jest wyraz „dzban”. Na to słowo oddanych zostało blisko 30 proc. zgłoszeń. – „Werdykt jury jest tylko potwierdzeniem decyzji internautów oraz lawinowego wzrostu częstości użycia tego epitetu w ostatnim roku” – tłumaczą wybór jury plebiscytu.

W sumie do Wydawnictwa Naukowego PWN wpłynęło prawie 10 tysięcy zgłoszeń.

„Dzban” – młodzieżowe słowo roku

Określenie „dzban” odnosi się do osoby, która na chwilę się rozproszyła (lub „zawiesiła się”) i przestała nas słuchać lub zrobiła coś głupiego czy śmiesznego w tym czasie. Negatywne, ale i zabawne określenie najbardziej zaciekawiło komisję.

Drugie miejsce zajęły epitety masny/masno, a trzecie – prestiż/prestiżowy. W pierwszej piątce znalazły się także słowa zwycięskie z poprzednich edycji plebiscytu – XD i sztos. Dodatkowo, jury postanowiło wyróżnić także trzy oryginalnie zbudowane słowa – „zwyklak”, „normik” oraz „mamadżer”.

Autorzy „najbardziej kreatywnych słów” zostaną nagrodzeni zestawami słowników Wydawnictwa Naukowego PWN.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.