Kolejny europejski wieczór na Arenie Lublin
Najbardziej utytułowany klub Europy Wschodniej kontynuuje walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ze względu na trwającą wojnę, Dynamo Kijów swoje domowe spotkania rozgrywa poza granicami Ukrainy. W sezonie 2025/2026 klub ponownie wybrał Lublin jako swoją europejską bazę.

Oddam, szukam, pozdrawiam, praca
Sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina
Oczywiście chcielibyśmy grać u siebie, na naszym stadionie, z naszymi wspaniałymi kibicami. Niestety, w obecnych warunkach nie jest to możliwe. Cieszę się, że klub postawił na Lublin. To nowoczesny stadion z ciepłą atmosferą i oddanymi fanami – mówi Andrij Jarmołenko, kapitan Dynama i reprezentacji Ukrainy.
W poprzednich sezonach kijowska drużyna podejmowała na Arenie Lublin takie zespoły jak Rangers FC, Partizan Belgrad czy RB Salzburg. W tym roku wróciła tu na mecz z Hamrun Spartans z Malty.
Trener: „Naszym celem jest faza grupowa”
Choć przeciwnik – Pafos FC – debiutuje w Lidze Mistrzów, Dynamo podchodzi do meczu z pełną koncentracją.
Uważnie obserwowaliśmy naszych potencjalnych rywali. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, z kim przyjdzie nam się zmierzyć na tym etapie – naszym celem jest awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów – mówi trener Ołeksandr Szowkowskyj.
Zobacz również
Podkreśla również, że Lublin to coś więcej niż tylko miejsce rozgrywek:
Planujemy rozgrywać cały nasz sezon europejski właśnie tutaj. Mamy tu niesamowitych kibiców i silne wsparcie ukraińskiej diaspory – zaznacza szkoleniowiec.
Bilety już dostępne!
Wejściówki na mecz można kupić online pod adresem: https://lublin.ticketsbox.com/event/uefa-champions-league-match-20252026-3rd-qualifying-round-1st.html
Informacje o meczu:
- Mecz: Dynamo Kijów – Pafos FC (Cypr)
- Data: wtorek, 5 sierpnia 2025
- Godzina: 21:00
- Miejsce: Motor Lublin Arena
Najnowsze posty
Dodaj opinię