Dworzec PKS w Lublinie ma już 50 lat

dworzec pks autobusowy lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pierwszy autobus odjechał stąd 17 grudnia 1967 roku o godz. 5 rano ze stanowiska nr 1 w kierunku Krasnobrodu. Dziś z dworca korzysta rocznie blisko 4 mln pasażerów.

 

W czwartek zostaną zorganizowane 50 urodziny Dworca Autobusowego przy alei Tysiąclecia w Lublinie. O godz. 10 zostanie otwarta wystawa archiwalnych fotografii dworca. O godz. 12 przedstawiciele spółki pokroją jubileuszowy tort w kształcie budynku dworca. W programie jeszcze m.in. loterie z nagrodami czy spacery, w których przewodnik oprowadzi nas po terenie dworca i opowie historię z nim związaną.

 

Pierwszy autobus z Dworca Autobusowego w Lublinie odjechał 17 grudnia 1967 roku o godz. 5 rano ze stanowiska nr 1 w kierunku Krasnobrodu. Tego dnia wyjechało w sumie 400 autobusów. Dziś z dworca przy al. Tysiąclecia korzysta rocznie ok. 4 mln pasażerów, a swoje kursy realizuje tu blisko 200 przewoźników.

 

Przypomina, że wkrótce dworzec autobusowy przeniesie się w okolice dworca głównego PKP. Nastąpi to w 2022 roku.

 

Czytaj także: Dworzec metropolitalny powstanie do 2022 roku w Lublinie. Miasto zleca projekt

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.