Dwóch nastolatków zaatakowało swojego rówieśnika w centrum miasta. Odpowiedzą przed sądem rodzinnym

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Dzielnicowi z Zamościa zatrzymali nastolatków, którzy kilka dni temu w centrum miasta zaatakowali swojego rówieśnika. Policjanci zgromadzili już w tej sprawie materiał dowodowy i przesłuchali dwóch 16-latków w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego.

Powodem ataku była zazdrość

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie przy ulicy Peowiaków w Zamościu. Siedzącego wówczas na ławce 14-latka z powiatu tomaszowskiego zaatakowali dwaj młodzi mężczyźni w zbliżonym wieku. Powód ich zachowania okazał się błahy.

Przyczyną ataku była zazdrość jednego z napastników o towarzyszącą 14-latkowi koleżankę. Agresor przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, a następnie zaczął go uderzać pięściami w okole głowy.

Wtórował mu jego znajomy, który, choć nie był tak agresywny, również zadawał uderzenia i brał czynny udział w pobiciu. Obaj szybko oddali się w nieznanym kierunku, gdy tylko zorientowali się, że na miejsce zdarzenia została wezwana Policja.

Pokrzywdzony chłopiec trafił pod opiekę lekarzy. Na szczęście obrażenia, jakich doznał, nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Ustalenie przebiegu zdarzenia i zatrzymanie sprawców

W działania zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz do zatrzymania sprawców zaangażowani byli policjanci różnych pionów. Szybko przyniosły one oczekiwany skutek. Tego samego dnia dzielnicowi z Zamościa zatrzymali 16-latka z gminy Sułów, który brał udział w zajściu.

W trakcie czynności z jego udziałem przyznał się on do udziału w pobiciu, a w złożonych wyjaśnieniach wyjawił też motyw swojego działania. Po czynnościach został przekazany opiekunowi.

Dwa dni później dzielnicowi, w których zainteresowaniu pozostawał ukrywający się przed Policją drugi sprawca, uzyskali informację, gdzie może on przebywać. Ta informacja potwierdziła się. 16-letniego mieszkańca Zamościa funkcjonariusze zatrzymali na terenie jednej z podzamojskich miejscowości. On również usłyszał już zarzut popełnienia czynu karalnego — udziału w pobiciu.

Zgromadzone w tej sprawie materiały, z uwagi na wiek sprawców, zostały już przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach nastolatków — informuje asp. szt. Katarzyna Szewczuk.

Jaką karę powinni otrzymać sprawcy?
Dodaj swój komentarz anonimowo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.