Dwie osoby zmarły z powodu koronawirusa w Polsce. Kolejne przypadki zakażeń w woj. lubelskim

Zdjęcie ilustracyjne

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronwirusem – podało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby: 41-letni oraz 71-letni mężczyzna.

Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby: 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– kobiety, w przedziale wieku 41-60 z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny, w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 25 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 58 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 24 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5019 osób poddano kwarantannie, a 5656 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.