Dwie firmy chcą dostarczyć nowe auta egzaminacyjne dla WORD. Wiemy, jakie marki zaoferowano

Hyundai i20 WORD Lublin
Hyundai i20 WORD Lublin | fot. Dominik Wąsik

Ciężki orzech do zgryzienia ma Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. W przetargu na dostawę nowych aut egzaminacyjnych wpłynęły dwie oferty, ale każda z nich przekracza zaplanowany budżet.

Oferty na nowe auta za drogie

Po nieudanym przetargu na wynajem aut egzaminacyjnych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie ogłosił postępowanie na zakup nowych aut do przeprowadzania egzaminów praktycznych kat. B. Zainteresowane firmy nie miały dużo czasu na złożenie ofert, bo niespełna 8 dni. Dziś nastąpiło otwarcie ofert.

Dostarczeniem aut na potrzeby WORD Lublin zainteresowane są dwie firmy. Lubelski dealer marki Skoda – CRH Żagiel Auto i radomski dealer marki Peugeot – Peugeot Prasek. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zamierzał przeznaczyć na zakup aut 922 tys. zł.

Problem ze złożonymi ofertami jest następujący – są za drogie. Dealer skody za 15 fabrycznie nowych aut chce 1 mln 308 tys. zł, natomiast dealer peugeota – 1 mln 362 tys. zł.

Co teraz zrobi WORD? Ma dwie możliwości: dołożyć brakujące pieniądze do najtańszej i rozstrzygnąć przetarg lub go unieważnić i ogłosić nowy. Z naszych ustaleń wynika, że druga opcja nie jest nawet brana pod uwagę.

Dlaczego? Do końca listopada WORD musi oddać wynajmowane hyundaie i20, na których obecnie kursanci zdają egzaminy, a rozpisanie nowego przetargu zajmie dodatkowy czas, którego WORD nie ma. Drugi argument, który przemawia za rezygnacją z tej opcji, jest fakt, iż obecny problem z częściami do nowych aut powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na zamówione auta.

Na decyzję WORD musimy poczekać kilka dni, bo złożone oferty muszą zostać najpierw sprawdzone pod kątem formalnym. Później zapadnie decyzja, co dalej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.