Dwa budynki TBS w Lublinie gotowe. Pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze

Prezydent Lublina wręczył klucze pierwszym mieszkańcom TBS przy ul. Składowej
Prezydent Lublina wręczył klucze pierwszym mieszkańcom TBS przy ul. Składowej | fot. Miasto Lublin

Pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań w nowo wybudowanych blokach w dzielnicy Bronowice. W ramach inwestycji TBS „Nowy Dom”, przy ul. Składowej w dwóch budynkach powstały 84 lokale mieszkalne.

Nowe mieszkania TBS w dzielnicy Bronowice

TBS, czyli Towarzystwo Budownictwa Społecznego to rozwiązanie dla osób niezamożnych lub średniozamożnych, które z pewnych przyczyn nie mogą kupić własnego mieszkania, a pragną zamieszkać w nowym, pachnącym świeżością mieszkaniu, gdzie czynsz nie jest tak wysoki, jak na wolnym rynku najmu.

W ramach inwestycji TBS „Nowy Dom”, przy ul. Składowej oddano do użytku dwa budynki mieszkalne wielorodzinne. Budynek pod adresem ul. Składowa 24 posiada 44 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej blisko 1,8 tys. m2. Natomiast budynek przy Składowej 26 to 40 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. m2.

W obu budynkach znajdują się 62 mieszkania dwupokojowe o powierzchni około 44 m2 oraz 22 mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 32 m2 każde. Ogrzewanie pochodzi z kotłowni gazowej, ciepła woda dostarczona jest poprzez lokalowe stacje wymiennikowe w tzw. logotermach. Każde mieszkanie wyposażone jest w wodomierz i ciepłomierz.

Na wniosek prezydenta Lublina budynek nr 2 został wynajęty na potrzeby Gminy Lublin. Przyszłymi lokatorami będą osoby wskazane przez Wydział Spraw Mieszkaniowych spośród osób oczekujących na mieszkanie komunalne lub z zamiany lokali komunalnych. Obecny czynsz obowiązujący w zasobie TBS wynosi 10,40 zł/m2.

Koszt budowy 84 lokali mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą to ponad 17 mln zł. Udział środków pochodzących z budżetu Miasta Lublin wynosi 3,9 mln zł. Miasto wniosło także kapitał w formie aportu gruntowego o powierzchni 0,71ha. Pozostałe środki finansowe pochodziły ze środków własnych Towarzystwa, partycypacji przyszłych najemców, a także kredytu w wysokości 6 mln zł.

Wnętrze mieszkania TBS przy ul. Składowej w Lublinie
Wnętrze mieszkania TBS przy ul. Składowej w Lublinie | fot. Miasto Lublin
Budynek TBS przy ul. Składowej w dzielnicy Bronowice
Budynek TBS przy ul. Składowej w dzielnicy Bronowice | fot. Miasto Lublin3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niektórzy myślą, że mieszkania tbs dostaje się za darmo. Otóż nie, za nie również trzeba uiścić opłate i spełnić określone warunki. Widać, że najwięcej do powiedzenia mają Ci co nawet nie wiedzą jak to wygląda.

  2. I pamiętaj o czynszu, kredycie i żeby mieć na życie bo chcesz to mieć uczciwie, a nie często gęsto rządać nbo Ci się należy. Gdzie często są to ludzie którzy wcześniej nie płacili czynszu w innych miejscach. A schorowana emerytowana nauczycielka musiała pójść na stancję a gdy Ją wyrzucili to się znalazła stara zdewastowana kawalerka a czemu nie właśnie tutaj? Oj Panie Prezydecie stracił Pan moje poparcie choć wiem że jeden czy dwa głosy nie robi Panu różnicy.

  3. A Ty bierz kredyt na 30 lat i se spłacaj czując każdego dnia oddech banku na plecach.