Dwa budynki TBS w Lublinie gotowe. Pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze

Prezydent Lublina wręczył klucze pierwszym mieszkańcom TBS przy ul. Składowej
Prezydent Lublina wręczył klucze pierwszym mieszkańcom TBS przy ul. Składowej | fot. Miasto Lublin

Pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań w nowo wybudowanych blokach w dzielnicy Bronowice. W ramach inwestycji TBS „Nowy Dom”, przy ul. Składowej w dwóch budynkach powstały 84 lokale mieszkalne.

Nowe mieszkania TBS w dzielnicy Bronowice

TBS, czyli Towarzystwo Budownictwa Społecznego to rozwiązanie dla osób niezamożnych lub średniozamożnych, które z pewnych przyczyn nie mogą kupić własnego mieszkania, a pragną zamieszkać w nowym, pachnącym świeżością mieszkaniu, gdzie czynsz nie jest tak wysoki, jak na wolnym rynku najmu.

W ramach inwestycji TBS „Nowy Dom”, przy ul. Składowej oddano do użytku dwa budynki mieszkalne wielorodzinne. Budynek pod adresem ul. Składowa 24 posiada 44 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej blisko 1,8 tys. m2. Natomiast budynek przy Składowej 26 to 40 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. m2.

W obu budynkach znajdują się 62 mieszkania dwupokojowe o powierzchni około 44 m2 oraz 22 mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 32 m2 każde. Ogrzewanie pochodzi z kotłowni gazowej, ciepła woda dostarczona jest poprzez lokalowe stacje wymiennikowe w tzw. logotermach. Każde mieszkanie wyposażone jest w wodomierz i ciepłomierz.

Na wniosek prezydenta Lublina budynek nr 2 został wynajęty na potrzeby Gminy Lublin. Przyszłymi lokatorami będą osoby wskazane przez Wydział Spraw Mieszkaniowych spośród osób oczekujących na mieszkanie komunalne lub z zamiany lokali komunalnych. Obecny czynsz obowiązujący w zasobie TBS wynosi 10,40 zł/m2.

Koszt budowy 84 lokali mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą to ponad 17 mln zł. Udział środków pochodzących z budżetu Miasta Lublin wynosi 3,9 mln zł. Miasto wniosło także kapitał w formie aportu gruntowego o powierzchni 0,71ha. Pozostałe środki finansowe pochodziły ze środków własnych Towarzystwa, partycypacji przyszłych najemców, a także kredytu w wysokości 6 mln zł.

Wnętrze mieszkania TBS przy ul. Składowej w Lublinie
Wnętrze mieszkania TBS przy ul. Składowej w Lublinie | fot. Miasto Lublin
Budynek TBS przy ul. Składowej w dzielnicy Bronowice
Budynek TBS przy ul. Składowej w dzielnicy Bronowice | fot. Miasto Lublin

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A Ty bierz kredyt na 30 lat i se spłacaj czując każdego dnia oddech banku na plecach.

  2. I pamiętaj o czynszu, kredycie i żeby mieć na życie bo chcesz to mieć uczciwie, a nie często gęsto rządać nbo Ci się należy. Gdzie często są to ludzie którzy wcześniej nie płacili czynszu w innych miejscach. A schorowana emerytowana nauczycielka musiała pójść na stancję a gdy Ją wyrzucili to się znalazła stara zdewastowana kawalerka a czemu nie właśnie tutaj? Oj Panie Prezydecie stracił Pan moje poparcie choć wiem że jeden czy dwa głosy nie robi Panu różnicy.

  3. Niektórzy myślą, że mieszkania tbs dostaje się za darmo. Otóż nie, za nie również trzeba uiścić opłate i spełnić określone warunki. Widać, że najwięcej do powiedzenia mają Ci co nawet nie wiedzą jak to wygląda.

  4. Nie wierzę, że tacy młodzi dostali mieszkania przecież przed nimi całe życie mogą pójść do pracy wziąć kredyt. Ludzie starsi czekają latami na mieszkania i będą czekać skoro mieszkania daje się, aż tak młodym. Mam znajomą w jednym z bloków sama młodzież. Przykre to.